Lihavõtted

  • Tavapilet 6€

    Sooduspilet 4€

    Perepilet 12€

27. märts 2016, kell 11-16

Lihavõtete ehk munapühade, ülestõusmispühade, kiigepühade või kevadpühadega lõppes vastlapäeval alanud paastuaeg. Siis võis taas süüa liha ja rõõmustada looduse tärkamise ning Kristuse ülestõusmise üle. Saab värvida mune, mängida munamänge, punuda paelu, kiikuda ja tutvuda muude kevadpühade kommetega.

 

Sassi-Jaani suveköök

Munade söömine on kevadpühade üks peamisi kombeid. Mune värvime ühiselt Sassi-Jaani talu suveköögi suures pajas. Mune keetes peab tuli olema tasane ning paja alla puhuda ei tohi!

 

Sepa talu

Lihavõttepühade ajal on Lõuna-Eestis mindud kiigele. Kiigeehitajatele viidi tänuks värvilisi mune ja ilusaid paelu. Punume üheskoos kirevaid paelu kiigele viimiseks.

 

Kuie koolimaja

Lihavõttepühade hommikut on tähistatud perekeskis munatoitudega kaetud ja kaunistatud kohvilauaga. Perenaisega koos saab meisterdada eestiaegsetest ajakirjadest pärit soovituste järgi lihavõttelaua kaunistusi.

Koolitoas saab oma teadmised proovile panna lihavõttepühade teemal ristsõna lahendades. Osalejatele auhinnad!

Kell 14.00 toimub linnuviktoriin, kust on oodatud osa võtma kõik suured ja väikesed mälumängurid.

Kell 14.30 ootame kõiki munakoksimisvõistlusele! Vaatame, kelle muna on tugevaim!

 

Härjapea talu

Kevadtalvine kasin aeg on mööda saanud – perenaised kogusid hoolega mune ja piima, et valmistada kevadpühadeks maitsvaid roogasid. Härjapea perenainegi on katmas pühadelauda piima- ja munatoitudega.

 

Lau külapood

Lihavõttepühade ajal on olnud tavaks saata lihavõttekaarte. Lau külapoes on saadaval valik eelmise sajandi alguse pühadekaarte, mida saab ka kohapeal kirjutada ja posti panna!

 

Kolu kõrts

Kõrts ootab kõiki jalga puhkama ning maitsvaid pühaderoogi mekkima.

Kell 12.00 jututuba kosklatest ja kosklakongidest. Koskel muneb suure kurnatäie mune, millest rannarahvas on juhust kasutades mõned munad ka endale söögiks võtnud. Selleks on ehitatud erilisi pesakaste ehk kosklakonge.

Linnuvaatlusretk koos Tallinna Linnuklubiga. Algus Kolu kõrtsi juures.

 

Sutlepa kabel

Kell 15.00 Lihavõttepühade jumalateenistus Sutlepa kabelis, teenib õpetaja Toomas Paul

 

NB! Külasta ka Setu talu ja peipsivene vanausulise majapidamist, mis elavad oma tavapärast talvist elu. Nendes maanurkades on peetud lihavõtteid vana kalendri järgi. Sel aastal oled oodatud osa võtma muuseumi kevadlaadast ja vana kalendri ülestõusmispühade tähistamisest 1. mail!

 

*******

Kuidas muuseumisse tulla?

Autoga: tasuta parkimine muuseumi peavärava parklas.

Ühistransport: bussid nr 21 ja 21B väljuvad Balti jaamast ja Vabaduse väljakult ning peatuvad muuseumi peavärava ees. Bussid nr 22, 42 ja 43 kesklinnast: sõita kuni Zoo peatuseni, sealt ca 15-minutiline jalgsimatk mööda mereäärset teed. Tagasi kesklinna viib muuseumi peavärava vastast buss nr 41. Sõiduajad: soiduplaan.tallinn.ee

City Tour: sinise liini bussid peatuvad muuseumi peavärava ees. Sõiduajad: www.citytour.ee