Lihavõtted

  • Tavapilet 6€

    Sooduspilet 3

    Perepilet 12€

5.aprill 2015, kell 11.00-16.00

Kuie koolimaja – lõbusate pühademunade värvimine looduslike vahenditega.

Härjapea talu – perenaisel valmivad maitsvad pühadetoidud, kus munadepühale sobivalt peaosalised munad, kohupiim ja või! Perenaine näitab ka, kuidas valmib kodune või!

Sepa talu – kiigepühal suurele külakiigele minnes viidi kiigele lepituseks värvilisi paelu. Perenaine õpetab kireva paela punumist ja räägib kiigelkäimisest.

Lau külapood – lihavõttekaartide saatmine on juba ununenud tava, mis vääriks taas au sisse tõstmist! Huvilised saavad külapoes imeilusaid 1930ndate aastate ülestõusmispühade postkaarte soetada, kirjutada ja ka posti panna.

Kolu kõrts – maitsvad pühaderoad.

Kell 12.00 Linnuvaatlusretk muuseumi metsateedel ühes Tallinna Linnuklubiga. Kogunemine Kolu kõrtsi ees.

Kell 13.00 Suur munakoksimine Kuie koolimajas. Loosime koksijatest paarilised ja vaatame, kelle muna on kõige tugevam! Tule oma kodus kirjuksvõõbatud munaga või värvi koolimaja köögis enne üks muna ilusaks! NB! Puumunad ja toored munad jäta koju!

Kell 13.30 Kevadine linnuviktoriin Kuie koolimaja klassitoas ühes Tallinna Linnuklubiga. Tule üksi või mitmekesi ja saad pead murda linnumaailma puudutavate küsimuste üle. Auhinnaks lindude pesakast!

Kell 14.30 Kiigelaulude õpituba, kogunemine Sepa talus. Räägime kiigelaulude laulmisest ning õpime üheskoos selgeks mõned kiigelaulud. Et õige tunne kätte saada, läheme proovime laulmist ka suure külakiige peal.

Kell 15.00 Ülestõusmispühade jumalateenistus Sutlepa kabelis. Teenib õpetaja Toomas Paul

Lõuna-Eestis algas lihavõttega kevadine kiigelkäimine. Muuseumi külakiiged ootavad ka sind!

Lihavõttemunad toob muuseumisse Tallegg.