JÕULUD EESTI KÜLAS

 • Tavapilet 8 €

  Sooduspilet 6 €

  Perepilet 16 €

   

19. ja 20. detsembril 2020 

Kl 11–16  

Sissepääs talvehooaja piletiga 

Jõulud on aeg, mil saavad kokku pered ja suguvõsad, et jagada üheskoos rõõme ja muresid, et tunda jõulurahu ja veeta aasta pimedaim aeg koos kallite inimestega. Eesti Vabaõhumuuseum kutsub jõulumeeleolust osa saama nii suuri kui väikeseid. Uudista vana aja jõululauda, vala sepikojas õnne, soeta toredaid laadakaupu, tee kuuse all pilti, meisterda õlgedest jõulukaunistusi või sõida hoopis karusselliga! 

 

JÕULUMELU NAUTLEJATELE 

 

Sassi-Jaani talu 

Sassi-Jaani rehealuses viib ajarännak video teel eelnevate aegade jõuludesse. Filmiarhiivi klippidest näeb, millised olid jõulukombed 20. sajandil. 

 

Kõrts 

Kõrtsi ümbruses käib lõbus melu: kõlavad jõululaulud, tantsurütmides keerlevad triibuseelikud.

Laadal kaubeldakse hea ja paremaga, mida jõuab veel enne pühi kingikotti poetada. Kuuse juures ootab jõuluvana kõiki häid lapsi kl 13:00 -15:00. Kirjuta oma jõulusoovid üles ja riputa kuuse külge! 

 

Kõrtsi juures 

Laupäev, 19. detsember  

Kl 15:00 EKA kammerkoor 

 

Pühapäev, 20. detsember 

Kl 12:30 Soveldaja tantsurühm 

Kl 13:00Tallinna Prantsuse Lütseumi gümnaasiumi vokaalansambel 

Kl 14:30 Soveldaja tantsurühm 

 

Kõrtsi tallialuses 

Jõulu ajal toodi vanasti tuppa õled ja kaunistati nendega toad. Osavnäpud on oodatud kõrtsi tallialusesse õlgedest jõulukaunistusi meisterdama. 

 

19.12 kl 14:00 esineb Nõmme Pärimuskool 

20.12 kl 14:00 laulavad Meero muusiku laululapsed 

 

Nätsi tuulik 

Mis hõiked ja kilked need mere poolt kostavad? Tuuliku juures keerleb retrokarussell Päikeseratas, mis ootab sõitjaid olenemata east ja suurusest. 

 

Pulga talu rehemaja 

Pulga talus on tuba jõuluootuses kaunilt ehitud: laes tillerdavad kroonid ja õledki on tuppa toodud. Laud on külluslikult kaetud. Topitakse tanguvorste, mängitakse vanu mänge ja räägitakse, kuidas end kurja eest kaitsta.  

 

Pulga talu sepikoda ja saun 

Sepal on uue aasta eel käed tööd täis, kogu külarahvas tahab teada, mida järgnev aasta toob. Sepikojas saab õnne valada. 

Sepikoja kõrval on küdemas ka saun. Enne kirikusse sõitmist tuli end saunas puhtaks pesta ja nuhelda. Jõulusaun annab tervist, lõbusa tuju kogu pühadeks ja hea naiseõnne. 

 

Sutlepa kabel 

Kabel on pühadeks ehitud ning sellest õhkub jõuluhõngu. Vaikses ja rahulikus kabelis saab võtta hetkeks aja maha ning endasse vaadata.  

 

Pühapäev, 20. detsember  

Kl 15:00 jõulupalvus. Teenib õpetaja Toomas Paul. 

 

Lau pood 

Saada pühadesoovid teele! Lau poes on avatud postkontor, saab osta nii postkaarte, maiuseid kui muud tarvilist ja põnevat, mida perele ja sõpradele kinkida. Poemamslid oskavad soovitada parimat kraami. 

 

Setu talus ja Peipsivene majas tähistatakse küll jõule vana kalendri järgi 6. ja 7. jaanuaril, kuid nende uksed on avatud sellest hoolimata. Astu sisse ja uuri välja, millega tegelevad setud ja peipsivenelased, kui eestlased tähistavad jõulupühi. 

 

Setu talus on perenaisel käsil leivategu ning kogu tuba on täis magusat leivalõhna. 

Peipsivene majas kuivatatakse paastu ajal õunu. 

 

Tehasemaja 

Tule tutvu Tehasemaja - puitehituse kompetentsikeskusega. Siin on põnev näitus Eesti puitehituse ajaloost ja tänapäevast. Kui nutitelefon kaasas, saad osaleda viktoriinis. Meie juurde võib tulla iga ilmaga! 

 

 

Toetajad:  

 

**********

 

NB!

Üritusele ei ole lubatud külastajad, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (näiteks palavik, kuiv köha, hingamisraskused). Hoiame ennast ja teisi! 

 

Pöörame hoolega tähelepanu muuseumikülastajate turvalisusele:

 • Puhastame erilise tähelepanuga ühiskasutatavaid pindu nagu ukselingid, kassa, toolid-lauad, kiiged, avalikud tualettruumid.
 • Kõikidel meie külalistel on võimalik pesta käsi ja kasutada desinfitseerimisvahendeid.

 

Külastajatel soovitame:

 • Kanda siseruumides maski.
 • Hoida soovituslikku 2+2 vahemaad.
 • Laadida alla HOIA äpp.
 • Haigena või ennast kehvasti tundes jääda koju.