Eesti Vabariigi sünnipäev

  • Tavapilet 5 €

    Sooduspilet 3 €

    Perepilet 10 €

24. veebruar 2015 kell 11-16

24. veebruaril tähistame vabaõhumuuseumis Eesti Vabariigi 97. sünnipäeva. Valmistame ja jagame 1930. aastate piduroogade retsepte ja õpetame, kuidas katta peolauda, meisterdame kaunistusi ja murrame pead eesti ajaloo teemal. Skaudid ja gaidid on ühendanud jõud, et korraldada üks põnev rahvuslik maastikumäng.

Härjapea talu Riigi sünnipäeva puhul valmistub Härjapea talu perenaine pidusöögiks. Lauale pannakse kena serviis, ahjus küpseb pidusai, vaagnatele sätitakse heeringat ja täidetud mune. Jagatakse retsepte ja nõuandeid, kuidas oluliseks tähtpäevaks valmistuda.

Lau külapood – Raadio oli 30. aastatel omamoodi staatuse sümboliks. Nende juures, kel raadio oli, käidi ikka koos, et  huvitavamaid saateid kuulata. Vabariigi aastapäeval astu Lau poodi sisse, et kuulata riigivanema aastapäevakõnet.

Poemamsel oskab soovitada magusat ja soolast, lahjemat ja kangemat, mida pidupäeval lauale panna.

Kuie kool – Klassitoas saab ülesandeid lahendades õppida tundma ajalugu ja Eesti loodust. Suure kaardi peale saab märkida, kus asub Eesti kõige kõrgem tipp, kõige sügavam järv, kõige pikem jõgi, kõige vanem puu, sobitada kalad merre ja loomad metsadesse. Tule vaata, kas tead, milline Eestimaa koos oma liigistikuga välja näeb!

Sepa talu – Sepa talu perenaine õpetab, kuidas ühendada vanu käsitööoskusi ja uuemaid traditsioone. Vanaaegsete õlest ja lõngast ehte tegemisel saab õigeid värve kasutades ilusad rahvuslikud kodukaunistused.

Kolu kõrts – kõrtsirahvas pakub rahvuslikke pidupäevaroogasid.

12.00 Taisi Pettai laululaste kontsert “Väike Ime loob Suure”.

12.00-16.00 Maastikumäng algusega Kolu kõrtsi juurest.

Skautide ja gaidide eestvedamisel toimub põnev rahvuslik maastikumäng algusega Kolu kõrtsi juurest. Läbi rada ja omanda vajalikke oskusi ning teadmisi, kuidas looduses hästi hakkama saada ja oma riiki teenida. Osalejate vahel lähevad loosimisele toredad auhinnad!