Eesti looduse päev: õppekäik Eesti Vabaõhumuseumis

  • Tavapilet 9 €

    Sooduspilet 6 €

    Perepilet 18 €

18. august 2018

 
Eesti 100. sünnipäeva tähistamiseks korraldatud Eesti looduse päeval saab Eesti Vabaõhumuuseumis teha jalutuskäigu Rocca al Mare õpperajal, et märgata ja tundma õppida siinse looduse mitmekesisust.
 
Rocca al Mare looduse õpperada tutvustab Kopli lahe läänekalda kaunist loodust ja ajaloo kaudu inimese seost ümbritseva keskkonnaga. Õpperaja 10 punkti viivad külastaja taluaeda, metsa ja mere äärde, juhivad tähelepanu põlispuudele ja rändkividele, taimedele ja loomadele. Tähelepanelik vaatleja leiab siin märke kunagisest Rocca al Mare suvemõisa pargist, kuhu nüüd on rajatud muuseumi talud oma õuede ja aedadega. See aitab mõista, mil moel inimene loodusega seotud on ja kuidas keskkond inimese tegevusi mõjutab.

 

Õpperaja vaatluspunktide lühikirjeldused on lisatud punktitähiste juurde. Põhjalikum rajajuht on allalaetav muuseumi kodulehel: SIIN .

 

Igas punktis ootab külastajat küsimus, millele leiab vastuse raja punktikirjeldusest. Kõikidele küsimustele õigesti vastanute vahel loosime välja muusemi aastapääsme tervele perele.