Eesti külade tantse - rännak tervele perele

  • Tavapilet 10 €

    Sooduspilet 7 €

    Perepilet 20 €

25. mai 2019, kell 14-18

Käimasoleval juubeli laulu-ja tantsupeoaastal saab palju tähelepanu eesti lavatantsulugu. Aga mis oli enne? Leesikad kutsuvad teid Eesti Vabaõhumuuseumisse pärimustantsu radadele. Rännak viib läbi erinevatest piirkondadest ning ajaperioodidest tutvustades eesti külade tantse. 

 

Tegevused algavad viiel erineval õuel igal täis- ja pooltunnil alates kell 14. Oma rännaku saab igaüks ise kavandada - õuesid võib külastada vabalt valitud järjekorras.

NB! Pakri tantse näeb ainult kell 14, 14.30 ja 16.30. 

 

Üles astuvad kõik leesikad ja ka mitmed enamasti märkamatuks taustajõuks jäävad abilised. 

Idee: Leesikate kunstiline juht Kristiina Siig

Lavastajad: Leesikate õpetajad Madli Teller, Karel Vähi, Hedvig Haarde, Lisanna Tälli ja Kristiina Siig

 

Köstriaseme talu õuel

Kell 14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00

Köstriasemele kogunevad Lääne-Eesti ja saarte rahvarõivaid kandvaid leesikad. Need riided on suures osas valminud meie endi näputööna: nii kooli käsitöötundides kui ka lapsevanemate hoogtööpäevadel. Mõni kannab aga hoopis isiklikke, perekonna pärandusena saadud riideid. Riideid on võimalik oma näpuga katsuda, aga ka tantsuringis keerlevatena eemalt imetleda!

 

Pulga talu õuel

Kell 14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00

Kuusalu kihelkonnast pärit Pulga talu õuel tutvustame Eesti põhjarannikult kogutud tantse, mida on tänuväärselt palju! Eriti on erinevaid kogujaid rõõmustanud Kolga lahe äärsed külad. Nende erakordselt rikka tantsupärimuse hulka kuuluvad näiteks ingliskad, kupparimoorid, aga ka mitmed polkad, labajalad ja üle-eestiliselt tuntud tantsudestki on neil oma variandid. Rääkimata suurest hulgast tantsuviisidest. Ootame teid väiksele tantsukontserdile!

 

Lau külapoe ees

14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00

19. sajandi viimasel veerandil hakkas maarahvas üha rohkem ostukaupa nõudma ning avati esimesed külapoed, mis mitmel pool küla tuiksooneks kujunesid. Lau poe juurde koguneb täna sulelisi ja karvaseid küla lastest linnapreilideni - koos laulma, tantsima, pilli mängima ja uudiseid vahetama.

 

Sutlepa kabeli juures

Kell 14, 14.30 ja 16.00

Veel vahetult enne II maailmasõda moodustasid rannarootslased Eesti elanikest 0,7%, varem veelgi rohkem. See on sama palju, kui on meil täna soomlasi ja lätlasi kokku. 

Sutlepa kabelist möödub Pakri pulmarongkäik. Pulmategelased ja lihtsalt külalised tantsivad uuemaid ja vanemaid Pakri tantse. Lisaks on pulma tulnud talharpa mängija Noarootsist. Tantsu ja pillimängu kõrval pakuvad silmailu Pakri ja Noarootsi rahvarõivad.   

 

Sepa talu ees on täna mängude õu!

Kell 14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00

Näitame ja õpetame tantse, mis kujutavad kellegi või millegi imiteerimist või nõuavad hoopis akrobaatilist osavust! Oodatud on nii julged kaasa lööjad kui ka pealtvaatajad!

 

Sassi-Jaani talu õuel

16.45

Rännaku võtame kokku Sassi-Jaanil, kuhu koguneme iseendana - tänaste noorte inimestena, kes peavad lugu pärimuskultuurist ning kannavad seda edasi nii nagu oskavad. Leesikate pillimehed mängivad nii kuulamiseks kui tantsuks. Tule peole!