Aiapäev

  • Osalustasu 5 €

12. märtsil kell 11, Kuie koolimaja II korrusel ja kell 14.50 Kolu kõrtsi ees

Kaks seminari ühes päevas: lillemuru kujundamise seminar ja puittaime määramine territooriumil.

Seminaril jagame näpunäited kauni kireva lillemuru või lilleniidu rajamiseks. Aiapäeva juhatab sisse vabaõhumuuseumi aianduskuraator Anneli Banner.

Ettekanded:

1. Tuhat lille issanda aias - lillemurud hiliskeskaegsetel maalidel – Ülle Sillasoo
2. Kodupark puisniidu eeskujul - Kristiina Hellström
3. Lilleniidu rajamine ja hooldus – Kristiina Hellström 

Ülle Sillasoo on lõpetanud Tartu Ülikooli botaanikuna ja kaitsnud doktorikraadi keskaja uuringutes Kesk-Euroopa Ülikoolis Budapestis. Töötanud pikka aega arheobotaaniku ja taimeökoloogina. Avaldanud ökoloogia ja kultuuriajaloo alaseid artikleid eesti ja rahvusvahelistes väljaannetes.

Kristiina Hellström on maastikuarhitekt-planeerija, erialase hariduse ja doktorikraadiga Rootsi Põllumajandusülikoolist. Ta on tegelenud pikka aega maastikukaitse ja –hoolduse temaatikaga ning õppetööga aianduse ja maastikuhoolduse valdkonnas. Kodutalus Hiiumaal on rajatud iluaed (aastast 1998), taastatud looniitu, puisniitu ja puiskarjamaad ja kasvatatud lambaid. 

Teemaplokk lõpeb orienteeruvalt kell 14.00. Enne teist osa on aega Kolu kõrtsis lõunat süüa.

--------------------------------------

Kell 14.50 koguneme Kolu kõrtsi ees. 

Sealt läheme Liberty suvemõisa territooriumile, kus Olev Abneri juhendamisel määrame, kas tegemist on pärna või hoopiski sarapuu vitsakesega. Selleks kasutatakse erinevaid taime tunnuseid ja osi - puittaime üldkuju ja harude asetust, koore iseloomu, talviste võrsete värvust, karvasuse laadi ja pungade asetust ning kuju, võimalusel säilinud vilju või käbisid.

Iga soovija saab endale sellelt märgilise tähendusega territooriumilt välja kaevatanoore kuuse, männi sarapuu või pärnakese! Võta kaasa kilekott ja töökindad.Labidad leiame kohapealt!

Olev Abner on lõpetanud Eesti Maaülikooli (tollal Eesti Põllumajandusülikooli) metsamajanduse eriala ja alates 1991. aastast töötab Tallinna Botaanikaaias, kus juhatab praegu avamaakollektsioonide osakonda. Erialaselt on tegelenud peamiselt puittaimedega ja Eesti kaitstavate taimedega. Ta on uurinud linnade (eriti Tallinna) ja mõisaparkide dendrofloorat. On õpetanud dendroloogiat Jäneda Õppe- ja Nõuandekeskuses ja Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledžis.

 

Osalustasu 5 € saab maksta muuseumi kassas ja see kehtib kogu päeva eest.

Palume eelnevalt registreeruda siin.