Pööriöine pulmapidu

Liikuv video- ja valgusetendus truudusest, ajast ja armastusest.

Eesti Vabaõhumuuseum äratab üheks talvekuuks ellu iidse muinasjutu ning unustuste hõlma vajunud mütoloogilised tegelased. 

Saa osa elamuslikust jalutuskäigust pimedal talveõhtul, kus avanevad uksed müstilise maailma salapärastesse lugudesse. Ainult valitud õhtutel saavad külastajad üleloomuliku võime näha suletud majade sisse, kus toimetavad tegelased, keda palja silmaga ei näe ning kes haihtuvad koos kuke kolmanda kiremisega.

Taavi Varmi loodud videoinstallatsioon Andres Noormetsa stsenaariumile koos Ardo Ran Varrese helikujundusega on projitseeritud muuseumi talutarede, aida, tuuliku ja muude hoonete seintele ning katustele. 

Kuuest punktist koosnev Eesti mütoloogial põhinev lugu koos jalutuskäiguga hilisõhtuses muuseumis kätkeb endas lühipildikesi imemuinasjutust, kus võib kohtuda sepikotta sõrgu rautama tulnud vanapagana, krattide, aga ka heade majahaldjatega.

 

Elamuslikust lavastus-jalutuskäigust saab osa 13. detsember 2019 - 13. jaanuar 2020 igal õhtul kell 16.00-20.30 (v.a. 24.-25. ja 31. detsember)

 

Piletid:

tavapilet 12 €

sooduspilet 10 €

perepilet 25 €          

    

 

NB! Üritus toimub vabas õhus. Võimalusel palume kaasa võtta taskulambi. 

 

 

 

 

Jõulupeod koos elamusliku ringkäiguga pimedas talveõhtus nii lastele kui täiskasvanutele. 

Võta ühendust yritus@evm.ee või kuiekool@evm.ee 

Ekskursioonide tellimine – info@evm.ee või 6549 100

 

Eriekskursioonid video- ja valgusetendusel PÖÖRIÖINE PULMAPIDU

Temaatiline ekskursioon viib mütoloogilistest tegelastest ja vanarahva uskumustest pajatavale jalutuskäigule hilisõhtuses vabaõhumuuseumis.

Eestikeelsed ekskursioonid:

19. detsember 2019 kell 18 

28. detsember 2019 kell 18

 

* Pööriöise pulmapeo ajal pakuvad sooja jooki ja muud head-paremat Lau külapood ja Hää Äri (kassamaja vastas). 

 

Jõuluaeg Eesti Vabaõhumuuseumis

Jõuluküla. Jõuluuskumused ja imed läbi sajandite

14.-15. detsember 2019
 

Jõulud on imede ja uskumuste aeg. Jõuluaegsed uskumused on aastate jooksul muutunud - paganlikud kombed on segunenud kristlikega, vanad rahvatraditsioonid uute läänelike tavadega. 

Läbi aegade on jõuluööl koju oodatud esivanemate hingi, toimetatud õnnetoovaid kombetalitusi, jutustatud Jeesuslapse sünnilugu ning oodatud jõuluvana ja päkapikke. On usutud jõuluimesse. Eesti Vabaõhumuuseumi seekordses Jõulukülas on võimalus osa saada eri aegadel elanud perede jõuluuskumustest.
 

 

Talsipühad ja talvised svjatkad  

4. jaanuar 2020


Enamus slaavlasi ja õigeusklikud setud tähistavad jõule ka vana kalendri järgi ehk 6. ja 7. jaanuaril. Kogu talviste pühade period – svjatkad – kestab aga kuni 19. jaanuarini ehk ristimise päevani. Sel ajavahemikul ei tehta tööd, vaid rõõmustatakse Kristuse sündimise üle ja käiakse ka naabritele kristoslaavitamise näol tähtsat sündmust kuulutamas. Tule tähista meie juures setu talsipühi ja vene jõule! 

 

 

 

Kuidas vabaõhumuuseumisse jõuda?

* Autoga tulles tasuta parkimine muuseumi peavärava parklas.

* Ühistransport: 

  • bussid nr 21 ja 21B väljuvad Balti jaamast ja kesklinnast (nt Vabaduse väljakult) ning peatuvad muuseumi peavärava ees (peatus Rocca al Mare);
  • bussid nr 22, 42 või 43 kesklinnast: sõita kuni Zoo peatuseni, sealt ca 15-minutiline jalgsimatk mööda mereäärset teed. 
  • Tagasi linna viivad bussid nr 41 ja 41B muuseumi peavärava vastast. Sõiduajad: soiduplaan.tallinn.ee.