Rahvalood

Mis toimus Sinu elus üheksakümnendatel? Kui palju mõjutasid Eestis toimunud muudatused Su igapäevast elu? Milline oli värskelt kätte võidetud vabadus? Eesti muuseumid koguvad lugusid murrangulise kümnendi argipäeva kohta – juba kogutud lugudega saad tutvuda veebikeskkonnas www.rahvalood.ee.

 

Eesti Vabaõhumuuseumi kogub üheksakümnendatel ühismajandite kortermajades elanud maainimeste lugusid nende kodude sisustuses ja igapäevaelus toimunud muutuste kohta. Oleme huvitatud nii mälestustest kui fotodest, koduvideotest ja esemetest. Oma loo jutustamiseks leiad abistava küsimustiku SIIT.

 

RAHVALOOD on 18 muuseumi ühine ettevõtmine, millega kutsume kõiki mõtlema tagasi murrangulisele ajale 1980. aastate lõpust kuni 2000. aastate alguseni ning jagama oma mälestusi sellest, mis muutus toona koolielus, mida uut pandi õhtusöögiks lauale, mida tähendas suurmajandite lagunemine, esimeste eraettevõtete loomine, perearstisüsteemi tulek, liikumisvabaduse laienemine. Mida me toona teatris vaatamas käisime? Milliseid uusi spordialasid avastasime? Kuidas muutus meremeeste, põllumeeste, õpetajate, tudengite elu? Kuidas muutus Eesti venekeelse elanikkonna argipäev? Mis muutus inimeste argielus Muhumaal, Hiiumaal, Viljandimaal? Milliseid muutusi ei tohiks kindlasti unustada? Loe teiste lugusid ja kirjuta ka ennast ajalukku!  

 

Üheksakümnendaid uurivad ühiselt:

Eesti Kirjandusmuuseum
Eesti Maanteemuuseum
Eesti Meremuuseum
Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseum
Eesti Rahva Muuseum
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Eesti Tervishoiu Muuseum
Eesti Vabaõhumuuseum
Harjumaa Muuseum
Hiiumaa Muuseum
Iisaku Kihelkonna Muuseum
Muhu Muuseum
Narva Muuseum
Saaremaa Muuseum
Tallinna Ülikooli muuseum
Tartu Ülikooli muuseum
Viljandi Muuseum

Loe lähemalt, tutvu teemadega, ja saada meile oma lugu: www.rahvalood.ee