Joonistusvõistlus "Minu pere autovaba päev"

Hei, väike kunstnik, vanuses 2-12 aastat!

Eesti Vabaõhumuuseum koos Telliskivi Loomelinnakuga kutsub sind osalema joonistusvõistlusel „Minu pere autovaba päev“.

Rahvusvahelist autovaba päeva tähistatakse igal aastal septembri lõpus, et juhtida inimeste tähelepanu autostumise probleemidele. Autovabal päeval püütakse terve või osa päeva jooksul vähendada liiklust linnas või kindlas piirkonnas. See annab elanikele võimaluse märgata, kuidas näeks nende linn välja tunduvalt väiksema arvu autodega. Samuti innustatakse elanikke rohkem jala käima ja jalgrattaga sõitma.

Esimene autovaba päeva üritus korraldati juba 1995. aastal. Üleeuroopaliseks tähtpäevaks nimetati see 2000. aastal ning samast ajast on autovaba päev seotud Euroopa liikumisnädalaga. Autovabal päeval korraldatakse suuremates linnades liiklusteemalisi üritusi ning propageeritakse autole alternatiivseid liikumisvahendeid.

 

Ootame joonistusi sellest, mis just Sulle seostub teemaga „Minu pere autovaba päev”. Mida sa sooviksid koos perega teha sellel päeval kui issi ja emme otsustavad auto koju jätta?

 

Eri tehnikates, fantaasiarikkad joonistused palume tuua 20. septembril 2015, kell 10-16 Telliskivi Loomelinnaku Autovaba päeva üritusel Eesti Vabaõhumuuseumi meisterdamise telki või rohelisse uunikumbussi.

Tööde tagaküljele palume selgelt märkida autori nimi ja vanus ning lapsevanema kontaktandmed. Soovi korral ka lapse kool, klass või lasteaia nimi, rühm ja juhendaja nimi.

Parimate piltide autoreid ootavad toredad auhinnad SA Eesti Vabaõhumuuseumilt. Auhindade võitjatega võtame ühendust. 

 

Kõik tööd on novembri lõpuni üleval Eesti Vabaõhumuuseumi Kuie koolimajas vahval näitusel. Valida saab publiku lemmikjoonistuse.