Avaleht > Meist > Uudised > Veel 22 meetrit on jäänud kududa ajaloolist kaltsuvaipa!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Veel 22 meetrit on jäänud kududa ajaloolist kaltsuvaipa!

muuseum , EV100 , eesti100vaip , vaibakudumine

Eesti Vabariigi 100 juubeliks valmivast 100-meetrisest vaibast on jäänud kududa vaid 22 meetrit. Oma panuse ajaloolise juubelivaiba valmimisse on andnud ligikaudu 4000 inimest nii Eestimaa erinevatest paikadest kui ka välismaalt. Kõige kaugemad külalised, kes oma read ajalukku kudunud, on pärit Malaisiast ja Hong Kongist.


Veel kududa jäänud 22 meetri hulgas on oma mustritega Rapla, Reigi, Ridala, Risti, Räpina, Rõngu, Rõuge, Ruhnu, Saarde, Vormsi, Tõstamaa, Kihnu, Sangaste, Urvaste, Setomaa, Võhnu, Äksi, Simuna, Viru-Jaagupi, Viru-Nigula, Väike-Maarja ja Vaivara kihelkonnad.

Ootame kõiki suuri ja väikeseid veel oma ridu ajalukku kuduma! Sünnipäevavaipa saab kududa tavapärase muuseumikülastuse raames. Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis ootab huvilisi kudumismaterjal ning vaibameistrite Anu Raua ja Ene Parsi koostöös valminud mustrikirjeldus, mille järgi on lihtne oma rida vaiba sisse kududa. Kohapeal on saadaval juhendid või kudujaid abistamas juhendajad. Kudujate nimed talletatakse ajaloo tarvis ning need on edaspidi nähtavad kõigile muuseumi külastajatele.

Vaata lisaks siit

Teie arvamus on oluline! Sisukaart