Avaleht > Meist > Uudised > Valgusest tulvil Jõuluküla Eesti Vabaõhumuuseumis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Valgusest tulvil Jõuluküla Eesti Vabaõhumuuseumis

muuseum , üritus , pressiteade , jõuluküla , jõulud

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 17. ja 18. detsembril Jõulukülla, kus saab osa sajanditagustest jõululugudest Eesti külas. Lisaks toimuvad koorikontserdid, väike jõululaat ja jõulupalvus. Ürituse koordinaatori Vivian Siirmani sõnul on selle aasta Jõuluküla inspireeritud mõttest, et hoolimata väljas valitsevast pimedast ja külmast valgustab jõuluaja küünlasära nii õue kui hinge


„Jõuluaeg on täis valgust ja sära, hoolimata sellest, et detsembrikuu on talve pimedaim aeg. Jõulud on läbi sajandite olnud tulvil häid mõtteid ja soove, perega koosveedetud aja rõõmu nii lihtsamates kui pidulikemas oludes, lauluviise ja mängulusti kõrvuti pühalikkusega. Jõulukülas saab kõike seda kogeda, tehes nii tujuküllase sissejuhatuse perekeskis veedetavale pühadeajale“, rääkis Siirman.

Eesti Vabaõhumuuseumi Jõuluküla ootab külastajaid 17. – 18. detsembril kell 11–16 avastama erinevate ajastute pühadetavasid. Vanad jõululood näitlikustavad, mil moel on meie pühadeaeg olnud koosolemise aeg, kus suur tähtsus on laulul, mängul ja isetegemisel. Köstriaseme talus kõlavad Leigarite lauluringi esituses vanemad rahvalaulud ning valmistatakse krässi nimelist jõulukaunistust, Pulga talu pererahvas maiustab jõuluroogadega ning kutsub õlgedele jõulumänge mängima. Kuie koolimajas tehakse ettevalmistusi jõulupuu pidamiseks, Sepa talus valmistatakse lambarasvast küünlaid, et pühadeajal silmavalgust jätkuks. Härjapea talus valitseb elev meeleolu, sest lisaks jõuludele valmistutakse siin pulmapeoks. Nulli-Maie saunas jagab saunanaine jõuluöö ennustusi ja tarkusi kõigi julgete sisseastujatega. Lau külapoes valmivad vanaaegsed jõuluehted.  

Peipsivene majas ja setu talus jutustatakse nende rahvakildude kultuurist ja ajaloost. Sutlepa kabelis toimuvad koorikontserdid laupäeval kell 12.00, 13.30 ja 15.00 ning pühapäeval kell 12.00 ja 13.30. Kaasa teevad Meero Muusiku laululapsed ja Mirjam Dede Estonian Voices’ist, ITL’i segakoor ning Tallinna saarlaste segakoor. Pühapäeval kell 15.00 toimub jõulupalvus, teenib õpetaja Toomas Paul.

Sassi-Jaani talus on avatud väike jõululaat, Kolu kõrts pakub isuäratavaid pühaderoogasid

 

Jõuluküla kava leiab SIIT.

Piletihinnad: tavapilet 8€, sooduspilet 5€, perepilet 16€. Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal.

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart