Avaleht > Meist > Uudised > Tutvu Eesti puitmajasektori edulooga 21. sajandi tehasemajas!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Tutvu Eesti puitmajasektori edulooga 21. sajandi tehasemajas!

näituse avamine , tehasemaja

Tänasest on külastajatele avatud 21. sajandi puitmaja ning selle esimesel korrusel asuv näitus, mis annab ülevaate Eesti puitmajasektorist. Tehasemaja asub Eesti Vabaõhumuuseumi piletivabal alal ning on avatud tööpäeviti kell 10-16.


Näitusel saab tutvuda puitmaja sektori edulooga ja näha olulisemat statistikat koos kõnekate referentobjektide piltidega – lisaks armsatele väike- ja eramuehitistele on eestlased tootnud maailma kõrgeima puitkarkasshoone ning on ka silmapaistva konstruktsiooniga Helsingi keskraamatukogu fassaadiprojekti autorid. Näituseruumi seintelt leiad Eesti ja maailma puitehituse ajatelje ja põnevaid fakte metsa kohta, mida kiigel istudes lugeda. Ruumi keskel asetsevad viis erinevat seinaelementi, mis tutvustavad Eestis levinud puitehitustehnoloogiaid – masintoodetud palkmaja, puitkarkass, MHM (naelutatud ristkihtpuit paneel), CLT (liimitud ristkihtpuit paneel) ja käsitööpalkmaja.

Jalajäljed põrandal iseloomustavad erinevate ehitustehnoloogiate C02 jalajälgi – vaata, milline vahe on kivist ja puidust maja ehitamisel.

Puidusektori näituseala valmimist on kaasrahastanud Eesti Puitmajaliit MTÜ ja Euroopa Regionaalarengu Fond läbi EASi meetme “Ettevõtete ekspordi kasvu toetavate teenuste projektikonkurss“.

Tehasemaja ja kompetentsikeskus

Tehasemaja on näidismaja, arhitektuurne tervik, mis kajastab tänapäevaseid tehnoloogiaid ja materjale ning järgib keskkonnasäästliku hoone ehitamise põhimõtteid. Eesti puitehituse Kompetentsikeskuses on ühe katuse all Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri keskus, Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster, Puiduklubi ja konsortsiumettevõte Tehasemaja. Majas asuvad lisaks kontoriruumidele puitmajasektorit tutvustav näitusala, nõupidamisruum ning eraldi õuesõppepaviljon koolitusteks ja seminarideks.

Maja arhitektuurne kontseptsioon on Nordic Houses OÜ ja Trilog Studio arhitektide koostöös loodud võiduprojekt Nordic COMPACT, mis on välja valitud konkursite “Aasta Tehasemaja” rohkem kui saja esitatud töö hulgast.

Maja valmimisse oli kaasatud enam kui 100 partnerit, kes kõik on panustanud oma ressurside ja kompetentsidega.

Tehasemaja ehitamisel on kasutatud kolme erinevat ehitustehnoloogiat: koosolekuruumi seinad põhinevad CLT-lahendusel, ülejäänud peamaja puitkarkassil ja väliõppepaviljon on MHM-paneelidest.

Tehasemaja on Puiduklubi MTÜ kingitus Eestile ja esimene 21. sajandi museaalhoone vabaõhumuuseumi kogus.

 

Vaata ka www.tehasemaja.com

Video maja valmimisest Youtube'is

Teie arvamus on oluline! Sisukaart