Avaleht > Meist > Uudised > Tulekul kümnes Vana maamaja päev
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Tulekul kümnes Vana maamaja päev

Vana maamaja päev

22. novembril kell 11-16 toimub Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis juba kümnendat korda Vana maamaja päev. Seekord räägivad spetsialistid põhjalikult maakivikeldritest ja salvkaevudest.


Vana maamaja päeva korraldaja Elo Lutsepa sõnul on üritus arenenud koos osalejatega ning ka seekordsed teemad on valitud nende tagasisidet ja huvi arvestades. “Paistab, et hädapärasematest töödest vanade maamajade taasatmisel oleme ligi viie aasta jooksul teadlikuks saanud, nüüd tahaks kaevust puhast vett ammutada ning  aiasaadusi ja hoidiseid keldris säilitada. Seepärast jätkamegi eelmisel aastal alustatud maakeldrite teemat ja süveneme ka vanade kaevude hingeellu,“ ütles Elo Lutsepp.

 

Ajakava leiab siit.

Osalemine on tasuta. Vajalik on eelnev registreerumine siin, see tagab tasuta sissepääsu muuseumisse, tervituskohvi ja lõunasupi.

 

Vana maamaja päev on teabepäev väärikate maamajade omanikele ja teistele huvilistele, mis toimub kaks korda aastas. Veebruarikuisel üritusel räägivad oma kogemustest majaomanikud ning novembrikuus jagavad praktilisi nõuandeid spetsialistid.

Teabepäeva korraldab Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri Keskus.

 

Pilt esimeselt Vana maamaja päevalt 27. veebruaril 2010.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart