Avaleht > Meist > Uudised > Tule paastumaarjapäeval muuseumisse päikest tervitama!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Tule paastumaarjapäeval muuseumisse päikest tervitama!

üritus , paastumaarjapäev

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 25. märtsil kell 6.30-9.30 kõiki naisi osa võtma paastumaarjapäeva tähistamisest. Aasta neljast maarjapäevast on tänapäeval kõige armastatum kevadine kapsa- ehk paastumaarjapäev, mis on 25. märtsil, paastu ajal enne lihavõtteid. See on üks kevadtalvistest pühadest, mil naised ei pidanud ega tohtinudki tööd teha. Selle asemel koguneti kokku, et laulu, tantsu, naistejuttude ning vastavate kommetega tagada endale algavaks suveks tervis, ilu ja jõud. Vahepeal unustusehõlma vajunud maarjapäevade traditsioon on uuemal ajal jälle elule ärganud ja nüüdki kogunevad selle päeva hommikul üle Eesti naised ühiselt päikest tervitama ning endale ilu ja tervist kindlustama.


Sel aastal veab maarjapäeva hommikut eest Ene Lukka-Jegikjan, kes on ise maarjapäeva tähistanud juba aastaid ning ka teisi innustanud seda kommet järgima. Kell 6.30 koguneme muuseumi peaväravas ja asume ühiselt teele mere äärde, et seal lauluga päikest tervitada. Paneme pähe valged rätikud ja seome punased paelad oma soovidega puu külge. Seejärel suundume Kuie koolimajja, et maarjapäevale kohaselt süüa pannkooke ja juua maarjapuna, sekka rääkida maarjapäeva naistejuttu ja laulda laule. Tee peal tutvustame maarjapäevale omaseid kombeid ja ilmaennustusi.

 

Tule üksi või sõbrannadega. Ühisele hommikusele teelauale võid kaasa võtta pannkooke ja koogikõrvast. Pane pähe valge rätik!

Üritus on kõigile osalejatele tasuta!

Balti jaamast väljub muuseumi suunas buss number 21 kell 6.08! Peatus Rocca al Mare on kohe peavärava juures.

 

Päevasel ajal tähistame paastumaarjapäeva taludes, poes ja kõrtsis, loe täpsemalt siit.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart