Avaleht > Meist > Uudised > Tule kadrilaupäeval Eesti Vabaõhumuuseumisse!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Tule kadrilaupäeval Eesti Vabaõhumuuseumisse!

üritus , raamat , kadripäev

Sel pühapäeval, 24. novembril, kutsub Eesti Vabaõhumuuseum kadrisantide tarkuseid meelde tuletama. Kogupereüritusel saab mängulisel moel teada, kuidas kadrisant välja näeb, mis õnne toob ja külas olles teeb, ning seejärel end ka kadrisandina proovile panna. Õigesse kadrijooksmise meeleollu viib Tallinna Tantsuklubi eestvedamisel peetav kadrisimman.


Ürituse juhi Vivian Siirmani sõnul on kadripäev toredaks võimaluseks pere või sõpradega koos midagi põnevat ette võtta.

„Kadripäeva puhul võivad kõik end ilusaks ehitida ning headele sõpradele õnne tooma minna. Pimedal ja vihmasel ajal toob valgete, peedivärviliste punaspõskede ja sitside-satsidega kadride saabumine alati rõõmu,“ lausus Siirman.

Kadrilaupäeva tegevused toimuvad Eesti Vabaõhumuuseumi taludes 24. novembril kell 11 -15. Sepa talu  pererahvas tegeleb villatöödega ja räägib sellest, kes on kadrisandid ja miks neid on hea külla oodata. Kuie koolis otsivad kaks kadrisanti endile uusi pereliikmeid, kellele samas kadritarkust jagada. Härjapeal on seltskond noori valmistumas, et minna katri jooksma. Pulga vanas rehetoas võib igaüks endale valmistada kadrimaski, millega õhtul oma kodutänavas kadrisanditama minna. Igaüks, kel mask valmis, saab minna koos väljaõppinud kadrisantidega Köstriaseme tallu katri jooksma. Kui sul aga pole veel varutud kommituutut õhtul küllatulevatele kadrisantidele, siis astu läbi Lau külapoest!

Kolu kõrtsis saab maitsta kadripäevale omaseid roogasid. Kadrisimman algab kell 12 ja kestab kella 16-ni. Pillimehed- naised on juhtunud läbi astuma ja mängivad mõnusat külapeo muusikat, mis sobib tantsukski. Kell 15 on oodata külla kadrisante!

Ürituse üksikpileti hinnaks on 6 eurot, sooduspilet maksab 3 eurot, perepilet 12 eurot. Ürituse täpsema kava leiab muuseumi kodulehel.

Kadripäeva traditsioonidest ja kadrisantide tarkustest saab lugeda ka uuest raamatust „Kadripäev“, mis on valminud koostöös kirjastusega Grenader ning täiendab vabaõhumuuseumi taskuraamatute sarja. Rahvakalendri tähtpäevadele pühendatud sari tutvustab Eesti talurahva vanemaid ja uuemaid kombeid, aga ka toiduretsepte ja laule. Raamatute koostajateks on Maret Tamjärv ja Vivian Siirman. Lisaks „Kardipäevale“ on sarjas ilmunud „Vastlapäev“, "Lihavõtted", „Jaanipäev“, "Mardipäev" ja „Jõulud“.

Lisainfo: Vivian Siirman, tel 5663 6791, vivian@evm.ee

Teie arvamus on oluline! Sisukaart