Avaleht > Meist > Uudised > Tasuta sügisõhtud Eesti Vabaõhumuuseumis tulevad taas!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Tasuta sügisõhtud Eesti Vabaõhumuuseumis tulevad taas!

muuseum , pressiteade , tasuta õhtud

Alates reedest, 18. septembrist kutsub Eesti Vabaõhumuuseum tasuta külla igal õhtul kell 17-20. Vananaistesuve kampaania kestab 28. septembrini.


Sihtasutuse Eesti Vabaõhumuuseum juhatuse liikme Merike Langi sõnul osutusid tasuta õhtud eelmisel aastal üle ootuste populaarseks ja nii otsustati ettevõtmist korrata.

„Eelmisel aastal külastas tasuta õhtute raames vabaõhumuuseumi ligi 2000 inimest, mis on 10 korda rohkem kui varasemalt samal ajal. Kuna tasuta õhtud niivõrd hästi vastu võeti, soovime selgi aastal pakkuda inimestele võimalust pärast tööd või kooli looduskaunis muuseumipargis jalutada ja vananaistesuve nautida,“ rääkis Merike Lang.

Eesti Vabaõhumuuseum  on 18. – 28. septembrini avatud tasuta igal õhtul kell 17 – 20. Kella 18ni on avatud muuseumi talud ja Kuie kool. Värava läheduses asuv Köstriaseme talu ootab külalisi kella 20ni, samuti saab kogu õhtu jooksul teha sisseoste Lau külapoes või käsitööpoes, sõita hobuvankriga ning nautida Kolu kõrtsis sügisandidest inspireeritud roogasid. Külastajaid ootavad ka vahva suvemäng ja looduse õpperada.

29. septembril algab vabaõhumuuseumis mihklipäevaga talvehooaeg, mille puhul on terve päeva jooksul sissepääs muuseumisse tasuta. Selle aasta talvehooajal on muuseum lahti varasemast kauem: esmaspäeviti-teisipäeviti kella 18ni, kolmapäevast nädala lõpuni kella 20ni. Sama kaua on avatud rahvuslikke roogasid pakkuv Kolu kõrts ja muuseumi käsitööpood.

Infot tasuta õhtute kohta leiab ka siit.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart