Avaleht > Meist > Uudised > Talvehooaeg vabaõhumuuseumis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Talvehooaeg vabaõhumuuseumis

muuseum , setu talu , peipsivene kalurielamu , jalutuskäik , Kuie kool , Lau külapood , sügis , talvehooaeg , kolhoosimaja , talv , Kolhoosi korterelamu , Sepa talu , Härjapea talu

Pärast mihklipäeva asus talurahvas tubasematele töödele. Pimedal ja jahedal talveajal tuli perenaisel reheahju või pliiditule paistel teha käsitööd, keeta perele süüa, vaadata laste järele. Meestel oli tegemist puutöö ja põllutööriistade kordaseadmise, metsaveo ja küttepuude raiumise ning saagimisega. Lapsed see-eest ajasid tarkust taga koolmeistri range käe all.


Astu sisse muuseumi taludesse, koolimajja ja külapoodi, kiika Kolhoosi korterelamusse ja kõrtsi, et saada osa meie talvistest toimetustest.

 

Härjapea talu perenaisel on käsil peenem näputöö. Talus saad teada, mis ese ja millises tehnikas parasjagu valmimas on.

 

Sepa talu laudas saad uudistada määgivaid lambakesi. Küsi perenaiselt, mida lambad söövad, kuidas neid pügatakse ja mida villast tehakse. Lauda ees saad saagida kahemehesaega puid!

 

Kuie koolipreili tutvustab vana aja lapse koolielu. Kui klassiruumis parajasti tunde pole, saad proovida krihvliga kirjutamist.

 

Setu talus saad õppida pakutrükki ja tutvuda setu kaunite mustritega, mida leiab nii tekstiilidelt kui ehitistelt.

 

Peipsivene majas saad teada, mis on sigur ja mida peab sellega tegema, enne kui temast kohvi saab. Proovi, kui raske on sigurijuuri kohviveskiga peeneks jahvatada!

Ühtlasi piilu kaetud õuele, kus mökitavad kaks kitsepreilit ja nosivad heinu kaks küülikut ning lahenda loomateemaline ristsõna!

 

Kolhoosi kortermajas saab mängida 1970.-1980. aastate laste lauamänge ja voltida konna. Seda lisaks kõigele muule, mida muuseumi uus maja sisaldab.

 

Lau poes saab osta head-paremat põskepistmiseks ning Kolu kõrtsis kinnitada keha koduste toitudega.

 

Oleme avatud teispäevast pühapäevani. 

Muuseumi park on avatud 10:00-19:00.
Kassa, muuseumi pood ja Kolu kõrts on avatud 10:00-17:00.
Talvehooajal on avatud Härjapea, Sepa ja setu talu, peipsivene maja ja Sassi-Jaani rehemaja,Kolhoosi korterelamu, Kuie kool ja Lau pood on avatud 10:00-17:00.
 

Hobused Amoros ja Elbrus viivad sõidule T-P kl 11.00-15.45! Peatus Kolu kõrtsi vastas. Talvehooajal anna oma hobusõidu soovist teada juba kassas. 

Vabaõhumuuseumisse tulles riietu vastavalt ilmale. 

NUMU äpist leiad vabaõhumuuseumi audiogiidi ja seiklusmängu!NB! Muuseumi kassas tuleb esitada kehtiv Covid tõend. 

 

KUIDAS MEIENI JÕUDA?

Autoga: tasuta parkimine muuseumi peavärava parklas. 

Ühistransport: muuseumi väravasse toovad bussid nr 21 ja 21B (lähim peatus Rocca al Mare). Muuseumist kesklinna suunas viivad bussid nr 41 ja 41b. Bussid nr 22, 42 ja 43: sõita kuni Zoo peatuseni, sealt ca 15-minutiline jalgsimatk mööda mereäärset teed. Sõiduajad: soiduplaan.tallinn.ee.

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart