Avaleht > Meist > Uudised > Talupojatarkused ja jätkusuutlik elukeskkond
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Talupojatarkused ja jätkusuutlik elukeskkond

suvehooaeg

Eesti Vabaõhumuuseumi suvine programm on kantud soovist jagada lihtsaid, meile sajandite tagant pärandatud oskusi ja teadmisi, mis keerulistel aegadel aina enam taas au sisse tõusevad. Õpime ise ja õpetame oma lapsi märkama ja hoidma loodust, väärtustama vanu kombeid, lihtsamaid töid tegema, aga ka lähedaste seltsis jõudehetki pidama ja elust rõõmu tundma. Mõtleme koos, mida igaüks meist saab teha, et tagada parem ja jätkusuutlikum elukeskkond.


Mitmekesised tegevused taludes

Igapäevaselt saab muuseumi taludes kindlatel kellaaegadel osa lühiekskursioonidest ja lastetegevustest ning proovida lihtsamaid talutöid. Teada saab, millised olid meie esivanemate kodud ja igapäevased toimetused 200 aastat tagasi, kuidas pesti pesu või ravitseti haigusi. Milliseid töid tuli vanal ajal kanga saamiseks teha või kuidas rahvarõivaid õigesti kanda. Lapsed saavad proovida looga alt pugemist ja hobusemängu või õppida peenramaal porganditaime peedilehest eristama.

 

Iganädalased eriekskursioonid ja talupäevad

Suvekuude kolmapäevadel viivad muuseumi teadurid temaatilistele ekskursioonidele. Juunis saab kuulda vesiveskitest ja tuulikutest, jalutada vabaõhumuuseumi filmimaailmas või käia läbi inimese eluringi. Igal neljapäeval on ühes muuseumi talus, põllul või heinamaal toimetamas 19. sajandi või 20. sajandi alguse talupere, kel on käsil mõni oluline suvine talutöö. Olgu see siis heina niitmine, kala kuivatamine või kerisekivide vahetamine. Nädalavahetuseti toimuvad Sassi-Jaani taluõuel Leigarite rahvatantsu kontserdid.

 

Digijaanid „Koos kodus“

 

Kuna suured kogunemised pole veel soositud, tuleb ka vabaõhumuuseumi jaanipäev sel aastal teistsugune. Suure rahvapeo asemel leiab kogu juunikuu vältel muuseumi sotsiaalmeediast palju kasulikku jaaniaja kohta: õppida saab pärga punuma, lõket tegema ja jaanimänge mängima. 23. juuni õhtul jõuab aga kõigi huvilisteni Postimehe vahendusel jaaniõhtu veebiprogrammi. See aitab toreda kaaslasena läbi õhtu kulgeda, ükskõik, kus keegi parajasti viibib.

 

Suvehooaja kava leiad kodulehelt.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart