Avaleht > Meist > Uudised > Talsipühad ja talvised svjatkad lumises vabaõhumuuseumis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Talsipühad ja talvised svjatkad lumises vabaõhumuuseumis

üritus , setu talu , peipsivene kalurielamu , talsipühad

Sel laupäeval, 9. jaanuaril kutsume Eesti Vabaõhumuuseumi setu tallu ja peipsivene majja tähistama talsipühi ja talviseid svjatkasid.


Enamus slaavlasi ja õigeusklikud setud tähistavad jõule ka vana kalendri järgi 6. ja 7. jaanuaril. Kogu talviste pühade periood – svjatkad – kestab aga kuni 19. jaanuarini ehk ristimise päevani. Sel ajavahemikul ei tehta tööd vaid rõõmustatakse Kristuse sündimise üle. Kristoslaavitamise näol käiakse erilised värviliste lintide ja paberitega kaunistatud laternad käes, majast majja, lauldakse ja kuulutatakse tähtsat sündmust ka naabritele.

Eesti Vabaõhumuuseumis tähistame talsipühi programmiga setu talus ja peipsivene majas 9. jaanuaril kell 11-16. Osaleda saab slaavi nukkude meisterdamise õpitoas, vanausuliste jõulumängudes ja ennustustes, tutvustatakse setu ja vanausuliste jõulutoite. Setu talu laudas esinevad Eesti-Mordva Seltsi folklooriansambli „Vastoma“ ja leelokoor „Sõsarõ“. Kell 15 tutvustab folklooriansambel Bõliina vanu slaavi jõulukombeid ja mänge. Päevast ei puudu ka ühine kristoslaavitamine.

Vaata kava siit.

Piletid müügis nii kohapeal kui Piletilevis.

Laupäeval on avatud ka muuseumi tagumine värav ja parkla (ca 1 km peaväravatest Kakumäe suunas). Balti jaamast ja kesklinnast toob kohale buss nr 21 (peatus Õismäe raba).

Teie arvamus on oluline! Sisukaart