Avaleht > Meist > Uudised > Talsipühad ja talvised svjatkad juba sel laupäeval!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Talsipühad ja talvised svjatkad juba sel laupäeval!

muuseum , üritus , talsipühad , svjatkad

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub sel laupäeval, 6. jaanuaril tähistama talsipühi ja talviseid svjatkasid. Muuseumi setu talus ja peipsivene majas ootavad vana kalendri jõulude puhul külastajaid õpitoad, mängud ja ennustused.


Paljurahvuselise Eesti keskuse juhi Einike Sooväli sõnul on sel aastal rõhuasetus värvika jõulusanditamise kombestiku tutvustamisel, mis levinud väga paljude soome-ugri ja slaavi rahvuste seas.   

„Meie jaoks on ehk kõige paremini teada jõulusokk, kes käis taluperedes enne jõulumehe traditsiooni. Erinevate rahvuste jõulusandid on aga väga omanäolised, talust tallu käivate tegelaste hulka võisid kuuluda nii karu, küünlaga tüdruk kui tantsiv mustlane. Kutsume laupäeval kogu perega sellest lustakast kombestikust osa saama, et veeta üheskoos üks meeleolukas päev vabas õhus,“ rääkis Sooväli.  

Talsipühad ja svjatkad Eesti Vabaõhumuuseumi setu talus ja peipsivene majas toimuvad 6. jaanuaril kell 11-16. Valmivad pidupäevaroad, meisterdada saab slaavi jõulunukke ning ennustada, mida alanud aasta toob. Majade vahelisel külavainul saab osaleda vanades rahvamängudes ja jõukatsumistes ning rüübata ehtsat samovariteed. Toimub jõulusandiks käimise ettevalmistus-õpituba ning erinevate rahvuste jõulusantide vastuvõtmine.

 

Päevakava leiab SIIT

 

Piletid on müügis nii kohapeal kui Piletilevis.

Laupäeval on avatud ka muuseumi tagumine värav (ca 1 km peaväravatest Kakumäe suunas). Kesklinnast toob kohale buss nr 21 (peatus Õismäe raba).

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart