Avaleht > Meist > Uudised > Tähistame üheskoos kadripäeva
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Tähistame üheskoos kadripäeva

kadripäev

24. novembril saab vabaõhumuuseumis kadripäeva tähistada: meisterdada kadrimaski, tutvuda kommete ning pühadetoitudega. Kadripäeval riietuvad kõik, nii mehed kui naised, kaunitesse valgetesse riietesse, värvivad põsed punaseks ja käivad kodust kodusse kadrisanti jooksmas ning karjaõnne soovimas.


Kadrid olid vastukaaluks koledatele ja mustadele mardisantidele valged ja ilusad. Kuie koolimajas saab meisterdada endale ilusa kadrimaski ja näha-kuulda, milliseid kostüüme kadrisandid läbi ajaloo kandnud on.

Kadripäeval algas naistel tubaste toimetamiste aeg, asuti villa kraasima ja ketrama. Kadrisandid uurisid külla saabudes perenaiselt tema tööjärge ja tõid lambaõnne. Sepa perenaine tegeleb villatöödega ja räägib sellest, kes on kadrisandid ja miks neid on hea külla oodata!

Härjapea perenaine valmistab kadripäevaks tanguputru ning küpsetab maiustusi, mida kadrisantidele kotti pista.

Lau poest saab soetada head-paremat kadrisantidele kaasa andmiseks ning Kolu kõrts kostitab maitsvate rahvuslike roogadega.

Astu sisse ka setu tallu ja peipsivene majja, kus perenaised toimetavad oma kalendri järgi, küpsetavad pliine ja keedavad samovariteed.

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart