Avaleht > Meist > Uudised > Tähelepanu, valmis olla, Mart!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Tähelepanu, valmis olla, Mart!

mardipäev

9. novembril tähistame mardilaupäeva lõbusa kogupereprogrammiga, et enne õhtust mardijooksmist meelde tuletada kombeid, laule ja muud vajalikku nii mardisanditamiseks ja mardisantide vastuvõtmiseks. Kavas on ka humoorikas film kaasaegse mardisandi elust.


Ürituse juhi Vivian Siirmani sõnul on mardipäev toredaks võimaluseks pere või sõprade seltskonnaga midagi huvitavat ette võtta.

„Kuigi Halloweeni tähistatakse ka Tallinnas järjest ja järjest enam, ei ole mardipäev sellest sugugi kehvem: kostümeerimise ja mardisantide vigurite osas tasub lasta fantaasial lennata! Marti jooksmine on kindlasti põnev ja lõbus,“ rääkis Siirman. „Loodame, et päevane külaskäik meie juurde meelitab nii väiksed kui suured õhtul kasvõi naabrite või sõprade juurde marti jooksma minema!“

Eesti Vabaõhumuuseum peab mardilaupäeva 9. novembril kell 11-15. Päeva jooksul saab muuseumi taludes meisterdada mardimaski ja uudistada mardisantide kostüüme, uurida vanemaid ja uuemaid mardipäeva kombeid ning maitsta pühadetoite. Ka ehtsad mardisandid on muuseumis liikvel! Pulga talu rehe all näidatakse dokfilmi „MardiDoc“, mis vaatab mardisantide elule humoorikas võtmes ja hoopis uue pilguga. Kolu kõrtsi tallis ootab väikeseid külalisi Jokker-Joosu teatrist „Marionett“.

Ürituse üksikpileti hinnaks on 5 eurot, sooduspilet maksab 3 eurot, perepilet 10 eurot. Ürituse kava leiab siit.

NB! Vaata Kolu kõrtsi mardipäeva erimenüüd siit.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart