Avaleht > Meist > Uudised > Suur jaanipidu koos Kukerpillidega
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Suur jaanipidu koos Kukerpillidega

muuseum , üritus , pressiteade , jaan , leivapäev

23. juunil kutsume Rocca al Mare kõrgele kaldapealsele jaaniõhtut tähistama. Õhtu jooksul saab nautida eri ajastute stiilis peoprogramme, ürituse peaesinejaks on Kukerpillid. Sündmuse koordinaatori Vivian Siirmani sõnul on vabaõhumuuseumi jaanipidu üks armastatumaid üritusi, kuhu tullakse terve perega.


„Suve kõige valgemat ööd ootavad nii suured kui väikesed. Igat masti jaanitulesid süüdatakse õhtu hakul üle maa, ja nii ka vabaõhumuuseumis. Pakume inimestele hea võimaluse veeta jaaniõhtut heas seltskonnas ja looduskaunis kohas, seejuures pealinnast lahkumata,“ rääkis Siirman.

Jaaniõhtu peoprogramm algab vabaõhumuuseumis 23. juunil kell 19.00 jaanitulede süütamise rongkäiguga, kuhu on oodatud kõik peolised. Kiigeplatsi peaesinejaks on armastatud Kukerpillid, head muusikat kõlab mitmes kohas üle muuseumi. Vanade külapidude traditsiooni ühes tantsude, mängude ja pillilugudega hoiavad üleval Leigarid külaväljaku peoplatsil. Nätsi tuuliku laval esinevad vahvust ja lusti täis mehed ansamblist Konterbant ja ansambel Robirohi. Kiigeplatsile on seekord kokku kogunenud võimas meestevägi: lisaks Kukerpillidele esineb meremeeste koor Achtern Diek Saksamaalt. Jaaniõhtut peavad omal moel ka tegelased aastate tagant: Roosta talus pühitsetakse jaaniõhtut 19. sajandi algupoole kommete kohaselt, Härjapea talus aga nii nagu aastal 1938. Helene tiigil saadavad armunuid paadisõidule Rocca al Mare kunagised mõisnikud, Helene ja Eugen von Nottbeck. Kolga talus võib mõõtu võtta saapaviskamises, sangpommi rebimises ja teistes eesti jaanipidudelt tuttavates jõukatsumistes. Jaanilaupäevalt ei puudu ka suitsusauna kütmine ning vihtade tegemine.

 

Muuseumi talud on avatud kell 10.00-22.30, tegevuspunktid kell 19-23. Külastage kindlasti ka Eesti Vabaõhumuuseumi uusi talusid: setu talu ja peipsivene majapidamist!

 

Ürituse kava leiab siit.

Piletihinnad: tavapilet 12 €, sooduspilet 6 €, perepilet 24 €.

Muuseumisse toovad ja viivad tasuta eribussid nii kesklinnast Viru hotelli juurest kui Väike-Õismäelt. 

 

Üritust toetavad Haabersti LOV, Eesti Kultuurkapital ja A le Coq.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart