Avaleht > Meist > Uudised > Sihtasutus Eesti Vabaõhumuuseum sai muuseumide aastaauhindade galal kolm auhinda
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Sihtasutus Eesti Vabaõhumuuseum sai muuseumide aastaauhindade galal kolm auhinda

muuseum , pressiteade , Kanut , muuseumide aastaauhind

Möödunud reedel Haapsalus toimunud Eesti muuseumide aastaauhindade galal pälvis sihtasutus Eesti Vabaõhumuuseum tunnustust kolmes kategoorias: parim muuseumiarendaja, parim konserveerimistöö ja kõige külastajasõbralikum muuseum (EAS eripreemia).


Sihtasutuse juhatuse liikme Merike Langi sõnul on väga rõõmustav, et auhinna vääriliseks tunnistati sihtasutuse kolm peamist töösuunda.

„Ükski muuseum ei saa olla staatiline, pidev areng pakub nii vajalikku tuge teadustööle kui ka annab külastajale parema võimaluse teadmisi ja elamusi saada. Setu talu ja peipsivene maja külastuskeskus on oluline täiendus vabaõhumuuseumi ekspositsiooni, mis laiendas ka meie pakutavate teenuste nimekirja. Samuti töötame pidevalt teeninduskvaliteedi kõrge taseme hoidmise eesmärgil. Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuse Kanut töö lehvikute konserveerimisel on aga hea näide Kanuti töötajate kõrgest tasemest, mis on iga projekti puhul tunnustust väärt,“ ütles Merike Lang.

Eesti muuseumi aastaauhindade galal sai Muuseumiarendaja 2015 auhinna projekt „Eesti Vabaõhumuuseumi setu ja peipsivene teema külastuskeskuse ja parklate ehitus“. Külastuskeskus avati eelmise aasta 23. mail, selle ehitust rahastas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus meetmest “Üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamine”. Projekti eestvedajateks olid Merike Lang ja Jaak Kõiva.

Konserveerimistöö auhinna pälvis Ruth Paas Eesti Vabaõhumuuseumi Konserveerimis- ja digiteerimiskeskusest Kanut Eesti Kunstimuuseumi lehvikute konserveerimise eest. Kokku konserveeriti 23 lehvikut, mis olid eksponeeritud eelmisel aastal EKM Mikkeli muuseumi näitusel „Volditud maailm“.

EASi turismiarenduskeskus andis sihtasutusele Eesti Vabaõhumuuseum eripreemia. Turismiarenduskeskus tunnustab juba viiendat aastat muuseume, mis lisaks oma põhitegevustele on viimase aasta jooksul enim panustanud turistisõbralikkusele. Tunnustuse valikukriteeriumiks on selge suunatus välisturistidele, samuti see, et muuseum oleks eelmisel aastal oma väljapanekut värskendanud ja andnud inimestele põhjuse seda uuesti külastada.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart