Avaleht > Meist > Uudised > Sibula ja kala päev 2. oktoobril
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Sibula ja kala päev 2. oktoobril

laat , setu talu , peipsivene kalurielamu , sibula ja kala päev , sügislaat , Eesti Vabaõhumuuseum , setu , setu mihklipäev , 2021

Kutsume 2. oktoobril 2021 kell 10-15 Piiriveere sibula ja kala päevale, kus saab osa setude ja vanausuliste lõikusaja kombeid tutvustavatest kontsertidest, õpitubadest ja sügisesest laadast.


„Piiriveere sibula ja kala päeva süda on kogukonnaliikmed, kes sõidavad kokku, et ka Tallinnas oma piirkonna kultuuri, lõikusaja kombeid ja uuemaid saavutusi tutvustada,“ sõnas Eesti Vabaõhumuuseumi lõimumis- ja sotsiaalsete programmide juht Einike Sooväli. „Vabaõhumuuseumis saab osa nii ehedast setu kirmasest kui ka õppida tundma vana kirikuslaavi keele eripärasid,“ lisas Sooväli.  

Tegevused vabaõhumuuseumi setu talu ja peipsivene maja ümbruses toimuvad kell 10-15. Päevakava leiab SIIT. 

Kell 11.30 algab setukeelne mihklipäeva palvus, mille järel saab osa setu kogukonna sügispeost – kirmasest, mida veab leelokoor Sõsarõ. Kell 13.30 esineb tunnustatud slaavi folklooriansambel Suprjadki. Pavel Varunin tutvustab vana kirikuslaavi keelt. Osaleda saab küllusenuku valmistamise õpitoas ning kuulata sibulakasvataja Lilli Tarakanovi näpunäiteid sibula kasvatuse ja sibulapatsi punumise kohta.

Taludes valmistatakse sibula ja kala roogasid ning setu mihklipäeva toite. Laadalt saab soetada värsket toidukraami, kaunist käsitööd ja ehedat Peipsi sibulat, millest tänavu on kujunenud tõeline defitsiit.

Piletid on müügil muuseumi kassas ja Fientas

Avatud on nii vabaõhumuuseumi peavärav kui ka tagumine värav (ca 1 km Kakumäe suunas). Päev on osa Eesti toidu kuu programmist. 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart