Avaleht > Meist > Uudised > Rikkalik Leedu kokakunsti ja kultuuriprogramm Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Rikkalik Leedu kokakunsti ja kultuuriprogramm Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis

muuseum , üritus , pressiteade , Kolu kõrts , 100 kokka köögis , leedu

Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrts kutsub 19. mail osa saama Leedu köögi maitsetest. Kolu kõrtsi köögis toimetab Vilniuse Teletorni restorani Paukščių takas peakokk Regina Jalovik. Lisaks traditsiooniliste roogadega buffet lauale saab head-paremat Leedu toidu- ja joogikaupade valikust kaasa osta. Mitmekesise tantsu-, laulu- ja kultuuriprogrammiga loob meeleolu Vilniuse Ülikooli folklooriansambel Ratilio.


Eesti Vabaõhumuuseumi toitlustusjuhi Tiiu Vilbranti sõnul saavad Kolu kõrtsi külastajad üritustesarja „100 kokka köögis“ raames osa külluslikust Leedu kokakunsti ja kultuuriprogrammist. „Köögis valmib kõik ehedate retseptide järgi ning ka laadalaudadelt leiab põnevaid toidukaupu, mis valminud parimate tavade kohaselt. Nii saame tükikese Leedu kultuuri eestlastele ja vabaõhumuuseumi väliskülalistele lähemale tuua,“ sõnas Vilbrant.

Laupäeval, 19. mail on Leedu toidukaupade laat ja puhvetilaud avatud kell 13-18. Menüüs on suupistevalik Leedu juustudest ja külmsuitsulihatoodetest ning traditsioonilised road nagu Kibinai (lihapirukas), Šaltibarščiai (külm supp punasest peedist ja keefirist), Cepelinai (kartuli roog lihaga), Kugelis (kartuli roog), Žemaičių blynai (kartulipannkoogid lihaga). Magustoiduks on Šakotis ehk Leedu traditsioonilist vardas küpsetatud kook. Joogiks pakutakse Leedu kalja.

Laadalaudadelt leiab Leedu juustu, vinnutatud ja külmsuitsulihatooteid, Leedu õlut, Šakotist ehk Leedu traditsioonilist vardas küpsetatud kooki ja muud head-paremat.

Päeva meeleolu loob Vilniuse Ülikooli folklooriansambel Ratilio. Kell 14 kõlavad Leedu rahvalaulud, kell 15 saab näha rahvatantsu ning kell 16 tutvustatakse Leedu rahvarõivaid.

Kolu kõrtsi üritustesarja „100 kokka köögis“ raames võtavad kümne kuu jooksul muuseumi kõrtsi üle külaliskokad, kes pakuvad oma kodupiirkonnale omaseid maitseid, kõrtsi talli alla aga seatakse üles sama paikkonna toidukaupade laat. Üritustesari „100 kokka köögis“ toimub koostöös Eesti Toiduteega.  

 

Buffet laua pilet täiskasvanutele on 15 €, lastele vanuses 9–14 eluaastat 7,5 €. Pilet sisaldab toitlustust koos alkoholivabade jookidega ning selle saab osta Kolu kõrtsist. Laada külastamiseks piisab muuseumi tavapiletist.

 

Kell 18 jätkub õhtu vabaõhumuuseumis Muuseumiöö programmiga.

 

Vaata lisaks SIIT.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart