Avaleht > Meist > Uudised > Piiriveere sibula ja kala päev
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Piiriveere sibula ja kala päev

muuseum , üritus , pressiteade , laat , sibula ja kala päev

Kutsume 6. oktoobril Piiriveere sibula ja kala päevale, kus saab osa setude ja peipsivenelaste sügisestest pidustustest. Meeleolukal vabaõhuüritusel jätkub tegevust tervele perele. Tuju hoiavad üleval ansambel Suprjadki ja leelokoor Sõsarõ. Laadalt leiab Peipsi sibulat, kala ja muud head-paremat.


Paljurahvuselise Eesti keskuse juhi Einike Sooväli sõnul on sügispeole kokku kutsutud nii setu kui peipsivene kogukonnad, et koos kirevat lõikusaega nautida. „Tasub kindlasti hea tuju kaasa võtta ja seada sammud vabamuuseumisse, kus saab osa nii tõelisest seto mihklipäivä kirmasest kui ka peipsiveere sügisestest kommetest. Nii on killuke Setumaa ja peipsiääre kogukonnatunnet lähemal ka Tallinna inimestele,“ sõnas Sooväli.

Tegevused Eesti Vabaõhumuuseumi setu talus, peipsivene majas ja nende ümbruses toimuvad kell 10-16. Kell 11.30 saab osa setokeelsest mihklipäeva palvusest. Kell 12 toimub ansambel Suprjadki kontsert ja kell 13 rõõmustab pidulisi leelokoor Sõsarõ. Esimest korda on vabaõhumuuseumis võimalik osaleda Pavel Varunini trükipakkude lõikamise õpitoas. Lisaks saab iga huviline meisterdada endale õnnenuku. Taredes valmistatakse traditsioonilisi sibula- ja kalaroogi.

Külavainul toimuvad Endrik Tõnsbergi kala puhastamise ja töötlemise õpitoad. Laadalt saab soetada ehedat Peipsi sibulat, mille hooaeg on peatselt lõppemas, samuti värsket toidukraami ja kaunist käsitööd.   

 

Piletid on müügil muuseumi kassas ja Piletilevis. Avatud on nii vabaõhumuuseumi peavärav kui ka tagumine värav (ca 1 km Kakumäe suunas).

Päeva kava SIIN

Teie arvamus on oluline! Sisukaart