Avaleht > Meist > Uudised > Paberi- ja köitekonservaatorite infopäev Kanutis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Paberi- ja köitekonservaatorite infopäev Kanutis

muuseum , Kanut

12. detsembril toimus Kanutis meeleolukas jõulueelne infopäev, kus osalesid paberi - ja köitekonservaatorid Eesti Rahvusraamatukogu Restaureerimisosakonnast (10) ja SA EVM konserveerimis-ja digiteerimiskeskusest Kanut (11). Arutati päevateemasid ja kuulati kolleegide sõidumuljeid.


Urve Kolde osales  11.-15. septembril  Jerevanis rahvusvahelisel seminaril  „Лики Памяти“. Seminar on iga-aastane ja toimus juba kaheksandat korda.   Seminari korraldab Armeenia Kultuuriministeerium koostöös Rahvusvahelise humanitaarse koostöö fondi (Междугосударственный фонд гуманитарного сотрудничества) ja Matenadarani käsikirjade instituudiga, eesmärgiga saada ja jagada kogemusi vanaraamatu kollektsioonide säilitamise ja konserveerimise alal.  Õpitoad viidi läbi Matenadarani konserveerimislaboratooriumis (juhendajad Venemaalt ja Leedust). Urve ettekande teemaks oli üks suuremaid Eesti konservaatorite ühistöö projekte - Raja koguduse raamatukogu konserveerimine aastatel 2006-2007.

 

Maris Allik osales 15. – 17. oktoobril Hispaanias Barcelonas konserveerimiskursusel, mis tutvustas erinevaid võimalusi pabermaterjalide kadude täitmiseks  (kursuse  pealkiri „ Inpainting and Loss Compensation on Paper“). Kursuse viis läbi eraettevõtjast paberikonservaator  Rita Udina, kelle lähenemine paberi parandamisele on natuke erinev võrrelduna museaalide konserveerimisega nii materjalide valikul kui  ka töövõtetes. 

 

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart