Avaleht > Meist > Uudised > Naisterahvad ja meesterahvad, need on ainukesed rahvad (A. Vanapa)
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Naisterahvad ja meesterahvad, need on ainukesed rahvad (A. Vanapa)

muuseum , üritus , kontsert , naisterahvad ja meesterahvad , ülemakstud rentslihärrad

Kutsume 24. märtsil naiste ja meeste rolle ning nende muutumist läbi ajaloo avavale päevale. Valgust heidetakse teemadele nagu naiste ja meeste tööd, tänapäeva Eesti naiste olukord võrreldes teiste riikidega ja Eesti talurahva seksuaalelu. Päeva lõppakordiks on Ülemakstud Rentslihärrade kontsert.


Mis oli keelatud naistele 19. sajandil ning milliseid töid ei passinud meestel teha 20. sajandi alguses? Aga tänapäeval? Kas mehed peavad pesu pesema ja naised õlut pruulima? Naiste ja meeste töid ning eluolu erinevatel ajastutel tutvustatakse vabaõhumuuseumi taludes 24. märtsil kell 12-16.

Kuie koolimajas saab igal täistunnil osaleda 1910. aasta koolitunnis, kus kõneldakse inimese loomisest. Piibliloo tundmine oli eelduseks leerieksami läbimisele ning abiellumisele. Lau külapoes on 1934. aasta ning perenaine asunud õige mehisesse ametisse – ta on võtnud enda kanda poepidamise. Pulga talus saab osa pererahva elust 19. sajandil, kus meeste ning naiste rollid on selgelt jaotunud. Sepa talu perenaine koos vanapiigast tütrega vajab abi raskete meestetööde tegemisel, Nulli-Maie saunas tuleb aga juttu, kuidas tuli 19. sajandi lõpul eluga toime üksik meesterahvas.     

 

Ettekanded ja arutelud Kolu kõrtsis:

Kell 12 Andreas Kalkuni ettekanne Eesti talurahva seksuaalsusest

Kell 13 Feministeeriumi ettekanne tänapäeva Eesti naise olukorrast võrreldes teiste riikidega

Kell 14 Kärt Pärteli ettekanne teemal "Mees- ja naiskaitseväelaste hoiakud seoses naiste ja meeste rollidega ühiskonnas ning kaitseväes kui totaalses institutsioonis"

Kell 16 Ansambli Ülemakstud Rentslihärrad kontsert

 

Sissepääs muuseumi tavapiletiga, Ülemakstud Rentslihärrade kontserdi pilet 13 €. Võimalik on soetada kontserdi ja päeva ühispilet. 

Vaata päeva kava ja piletiinfot SIIT.  

Piletid on müügil Piletilevis.  

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart