Avaleht > Meist > Uudised > Mihklikuu Eesti Vabaõhumuuseumis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Mihklikuu Eesti Vabaõhumuuseumis

muuseum , leivapäev , september , mihklipäev

Kui mihklipäeval on puud veel lehtes, siis on nad jüripäeval jälle lehtes

Mihklipäeva öösel kasvab kapsas veel villase lõnga katki

Merekultuuriaasta rannaretk Kakumäel, Eesti leiva päev ja sügislaat, Ökomäss, mihklipäev, näitused - vaata Eesti Vabaõhumuuseumi tegemisi septembrikuus.


* 4. september kell 14 toimub Merekultuuriaasta rannaretk Kakumäel. Tutvuda saab rajatava Kakumäe Jahisadamaga, jalutada mööda Kakumäe kallasrada, kuulda Õismäe sooasunduse ja Rocca al Mare suvemõisate ajaloost. Päeva lõpetab simman Kolu kõrtsis algusega kell 18. 

* 16.-18. september - Ökomäss Linnahallis ja Kalaranna Patareis. Käesoleval aastal on festivali kavas koolitused, seminarid, rahvusvaheline konverents, Lahemaa rannakülade kultuuritraditsiooni tutvustus, energiatõhususpäev, jpm. Vaata lisaks: http://ecomess.eu/  

18. septembril kell 10-16 kutsume EESTI LEIVA PÄEVALE JA SÜGISLAADALE! Aasta suurim leivatootjate laat, suur käsitöö- ja toidulaat, potimeistrite potilaat, mahetoiduõu, tegevust nii suurtele kui väikestele! Kesk kirevat lõikusaega kutsume taas külla kõiki, kel huvi eestimaise traditsioonilise toidu vastu. Näha saab esivanemate sügistöid rehepeksust leivaküpsetamiseni, valmivad arhailised toidud, esindatud on piirkondlikud maitsed, huvitavaid küsimusi esitab teadusteater. Kohal parimad kodumaised leivaküpsetajad, valitakse parim mahetootja, parim mahetoode, publiku lemmikmahetoode ja parim laadaleib. 

* 18. septembril kell 11.30 toimub Sutlepa kabelis leiva õnnistamise palvus. Teenib õpetaja Toomas Paul.

* 29. septembril lähme suvistelt õuetöödelt üle tubastele tegemistele ja alustame mihklipäevaga talvehooaega. Sissepääs muuseumisse talvehooaja esimese päeva puhul prii!

* 29. septembril kell 15 toimub Sutlepa kabelis mihklipäeva jumalateenistus. Teenib õpetaja Toomas Paul. 

 

* Praktilised koolitused: 10.-11. september toimub Tellisehituse praktikum III, kus saab ülevaate müüriladumise põhitõdedest, töövõtetest ja telliskonstruktsioonidest. Teise päeva lõpuks valmivad osalejate panuse toel ka mõned objektid.

* Kuie kool alustab uut õppeaastat! 1.-28. septembrini saab osa võtta ringkäigust muuseumis. 15. septembrist algab muuseumitund „Rukis maja peremees“, mis tutvustab teekonda viljaterast leivapätsini ja 19. septembrist tund „Kes aias, kes aias?“, mis viib jalutuskäigule läbi taluaianduse ajaloo. Talupere sügisestes toimetustes ootab kaasa lööma „Talupäev“ 21. septembril. Lisainfo muuseumitundide kohta siin. Programmides osalemiseks on vajalik eelregistreerumine: kuiekool@evm.ee; tel 6549 126.

* Kolu kõrtsis Eesti toidu kuu raames eripakkumine - seenesalat "Metsast leitud" 

 

* Näitused  30. septembrini on peipsivene majas avatud Jaanus Plaadi fotonäitus „Vene vanausulised Eestis“, mis tutvustab vanausuliste tänini püsivat omapärast ja rikast kultuuri ning usuelu.

* Kolu kõrtsi tallis ja setu talu laudas on avatud fotograaf Luca Berti näitus „Eesti maa inimene 21. sajandil”. Lummavad mustvalged, ka lihtsamaid olukordi õilistavad fotod puudutavad sügavalt ning tabavad midagi olemuslikku. Piltidelt vaatavad meid „meie inimesed“, kellest igaühel on oma lugu.

* Kolga talu rehemajas on avatud klaasikunstnik Rait Präätsi näitus „Taaskasutatud aeg“, mis annab vanadele esemetele uue elu kunstiteoste osana ning vaatleb seeläbi nii minevikku, tänapäeva kui ka tulevikku.

* Pulga talu rehealuses näeb Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuse Kanut näitust „Tuli ja vesi“. Näitus kajastab kultuuriväärtuseid ohustava tule ja selle kustutamisel kasutatud vee kahjustusi. Näitusel saab teada, kuidas kohelda tulekahjus kannatada saanud kultuuriväärtuslikke esemeid pärast õnnetust.

 

* Muuseumi käsitööpoest leiab suures valikus huvitavat ning teemakohast kaupa. Pakume maiustusi, tekstiile, raamatuid, lõhnaküünlaid, taimeteesid ja palju muud. Külastajaid ootab ka Lau külapood, kust saab osta 1930. aastate stiilis unikaalset kaupa. Kui lai kaubavalik kohapeal otsustamise keeruliseks muudab, saab külastada muuseumi e-äri!

Suvehooajal ootame külastajaid iga päev. Talud, Kuie kool ja Lau külapood on avatud kell 10-18; Kolu kõrts kell 11-20; muuseumipark ja käsitööpood kell 10-20. Piletihinnad: tavapilet 8 €, sooduspilet 5 €, perepilet 16 €.

 

Toredate kohtumisteni!

Eesti Vabaõhumuuseum

 

P.S. 23. september – sügisene pööripäev 

Sügisesel pööripäeval jälgisid inimesed väga hoolikalt loodust. Selle abil võis ette aimata, millised ilmad tulemas. Kõige rohkem kõneles tuule suund: kui tuul põhjast puhus, tuli külm sügis. Läänetuul ennustas pikka ja sooja sügist. Ka aitas tuulesuund teada saada, kuidas kevadise kalasaagiga lood on. Pea siis sinagi pilk peal, kuhu suunda puude oksad liiguvad. Kui ise ei tea, kus põhi või lõuna asub, võib appi võtta kompassi.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart