Avaleht > Meist > Uudised > Mardisandikonkurss kutsub üles traditsioone mäletama
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Mardisandikonkurss kutsub üles traditsioone mäletama

mardipäev , konkurss

Konkursil osalemiseks tuleb kehastuda mardisandiks, endast foto teha ja see koos lühikese kirjeldusega 15. novembriks Eesti Vabaõhumuuseumile saata. Mardisandikonkursi motoks on mardivanasõna „mida narrim, seda naljakam, mida hullem, seda ilusam!“. Lisaks saab hingedekuu jooksul vabaõhumuuseumis osa mardi- ja kadripäeva üritustest ning avastada eriekskursioonil Eesti mütoloogiat.


Viimastel aastatel aina populaarsemaks muutunud Halloween kipub mardi- ja kadripäeva varjutama, kuid Eesti Vabaõhumuuseum kutsub just eestlastele omaseid sanditamise traditsioone meeles pidama ja edasi kandma. Seda aga olukorrale vastavalt perekeskselt, vabas õhus ja teisi turvameetmeid silmas pidamas.

“Vanasti oodati mardisante eelkõige viljaõnne tooma, usuti, et üleloomulikud jõud toovad perele järgmisel aastal parema viljasaagi. Samuti pakkusid mardisantide laulud ja naljad toredat vaheldust ja meelelahutust, sest internetti ega televiisorit ju polnud,” ütles konkursi korraldaja Merike Puura.

Kui vanasti jooksid marti eelkõige täiskasvanud, siis praegu sanditavad pigem lapsed. Mardi- ja kadrisantideks kehastumine tuleb laste arengule kasuks - nad peavad õppima unarsõnadega laule, meisterdama kostüüme, tegema sõpradega koostööd ja julgelt võõrastega suhtlema. 

Sanditamise tarkusi saab vabaõhumuuseumis omandada mardipäevaks 8. novembril ja kadripäevaks 22. novembril. Kõigil mütoloogia huvilistel on aga 10. novembril hea võimalus kuulda rohkem krattidest, koerakoonlastest ning teistest Eesti mütoloogilistest tegelastest. Tegevused toimuvad suures osas vabas õhus. Muuseumi siseruumides soovitame kanda maske.

 

Mardisandikonkursi tingimused:

Võistlustöid saab esitada 15. novembrini 2020 Eesti Vabaõhumuuseumi Facebooki postkasti või meiliaadressil konkurss@evm.ee märgusõnaga “mardisandikonkurss”. 

Võitja(d) valib välja žürii, lisaks valib publik oma lemmiku 16.–18. novembril Eesti Vabaõhumuuseumi Facebooki lehel.

Võitjad kuulutatakse välja 19. novembril kell 11.

Auhindadeks on Eesti Vabaõhumuuseumi pääsmed ja meened.

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart