Avaleht > Meist > Uudised > Maaslenitsa vabaõhupidu jätkab vastlaaega Eesti Vabaõhumuuseumis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Maaslenitsa vabaõhupidu jätkab vastlaaega Eesti Vabaõhumuuseumis

muuseum , üritus , pressiteade , vastlad , vastlapäev , maaslenitsa

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 17. veebruaril maaslenitsa vabaõhupeole, mis tutvustab erinevate rahvaste vastlakombeid. Muuseumi setu talus, peipsivene majas ja nende ümbruses toimub päeva jooksul mitmeid kontserte ja õpitubasid. Ürituse kulminatsiooniks on traditsioonilise õlenuku Tšutšela põletamine ja seeläbi talvega hüvasti jätmine.


Paljurahvuselise Eesti keskuse juhi Einike Sooväli sõnul on eestlaste vastlapäeva ja õigeusklike maaslenitsa kombestikus palju sarnast. ”Muuhulgas loobuti pärast mõlemaid pidustusi rammusast toidust, oli see siis usulistel põhjustel või seepärast, et lihatünn sai tühjaks, ja algas endasse süüvimise aeg. Nii on maaslenitsa õige hetk veel viimast võtta – koos perega õues hullata ning pliine ja teisi rammusaid roogasid süüa,“ sõnas Sooväli.  

Maaslenitsa peost Eesti Vabaõhumuuseumis saab osa 17. veebruaril kell 11-15. Meisterdada saab vastlanukke, proovida osavust jõukatsumistes ja rahvamängudes ning maitsta pliine ja samovariteed. Laulu-, tantsu- ja pillilugudega tutvustavad oma vastlakombeid Eestis elavate vähemusrahvuste esindajad. Kell 14 saadetakse rituaalse õlenuku Tšutšela põletamisega teele talv.

Moodsa Eesti paviljonis on külastamiseks avatud Eesti Vabariigi juubeliks kootud 100-meetrise vaiba näitus.

 

Maaslenitsa piletid on müügil muuseumi kassas ja Piletilevis. Ürituse kavaga saab tutvuda SIIN

Teie arvamus on oluline! Sisukaart