Avaleht > Meist > Uudised > Looduse õppepäev - 100 pesakasti Eesti Ornitoloogiaühingu 100. juubeliks
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Looduse õppepäev - 100 pesakasti Eesti Ornitoloogiaühingu 100. juubeliks

looduse õppepäev

14. mail korraldab Tallinna Linnuklubi pesakastide meisterdamise õppepäeva Eesti Vabaõhumuuseumi Tehasemaja õuesõppepaviljonis. Tallinna koolide õpilased valmistavad 100 pesakasti, et tähistada Eesti Ornitoloogiaühingu (EOÜ) väärikat 100-ndat juubelit. Kevadine looduse õppepäev Tallinna koolinoortele Eesti Vabaõhumuuseumis on olnud linnuklubi igakevadine üritus juba 20 aastat.


Tallinna Linnuklubi üleskutsele reageeris positiivselt 6 Tallinna kooli, kes on aktiivsed osalejad rahvusvahelise Läänemere projekti linnuprogrammides. Pesakastide meisterdamist juhendavad õppepäeval Tallinna Linnuklubi ja puitmajatootja Nordic Houses spetsialistid. 

Igale kooligrupile (1-5 osalejat) on planeeritud umbes tund aega, et omandada kogemus pesakastide kokkupanemise detailidest ja osa pesakastidest valmis teha. Enda poolt valmistatud pesakastid saavad kooliõpilased ise üles panna. Lisaks saavad õpilased soovi korral täiendavalt pesakastide detaile, et neid ise juurde valmistada ja hiljem paigaldada. Nordic Houses panustab 100 pesakasti valmistamiseks vajaminevate materjalide ja töövahenditega.

Eesti Vabaõhumuuseumi Tehasemaja koos õuesõppepaviljoniga on MTÜ Puiduklubi ja enam kui 100 ettevõtte ühine kingitus EV 100 raames. 21. sajandi näidismaja sai vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri kogusse välja valitud enam kui saja konkursil ,,Aasta tehasemaja’’ osalenud projekti hulgast ja toimib lisaks eksponaathoonele puitehituse kompetentsikeskusena. Ligipääs Tehasemajale on külaliste parkla poolt.

MTÜ Tallinna Linnuklubi asutati aastal 2001. Sellesse kuulub üle kolmekümne linnuhuvilise Tallinnast ja Harjumaalt. 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart