Avaleht > Meist > Uudised > Lihavõtted kogu perele Eesti Vabaõhumuuseumis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Lihavõtted kogu perele Eesti Vabaõhumuuseumis

muuseum , üritus , lihavõtted

16. aprillil kutsub Eesti Vabaõhumuuseum tähistama lihavõttepühi. Sel aastal langevad luteriusu ja õigeusu ülestõusmispühad ühele nädalale ning vabaõhumuuseumis saab osa erinevate rahvaste pühadetraditsioonidest.


Kell 11-16 leiab muuseumis põnevaid tegevusi kogu perele. Sepa, Härjapea ja Setu talu ümbruses saab osa 1930. aastatest inspireeritud munade otsimise mängust. Lihavõttemune saab värvida looduslike materjalidega Kolu kõrtsi ees suures pajas ja linnumunade mustrite järgi Kuie koolis. Värvitud munade tugevus pannakse proovile Kuie koolis kell 14.30 toimuval munakoksimisvõistlusel. Suured ja väikesed mälumängurid saavad osa võtta linnuviktoriinist.

Kevadpühadeks tehti korda kiiged ning alustati kiigel käimist. Nii õpetab Sepa talu perenaine kireva paela punumist, mida kiigemeistrile tänutäheks viia. Kell 12.30 ja 14.00 algab setu talus kiigelaulude õpituba. Selleks, et õige tunne kätte saada, minnakse koos ka suurele külakiigele kiikuma. Kiikede juures tuleb olla ettevaatlik ja hoida ennast ning teisi, sest nagu rahvalaulgi ütleb: „pale mul maksab paari härgi!“

Setu talu ja Peipsivene maja vahelisel külavainul saab tutvuda Armeenia lihavõttekommete ja roogadega. Setu talus juures saab osaleda jõukatsumistes ja proovida osavust munaloomkal mune veeretades. Peipsivene majas valmistatakse maitsvat lihavõttekulitši.

Sutlepa kabelis algab kell 15.00 lihavõttepühade jumalateenistus. Teenib õpetaja Toomas Paul.

Sõita saab hobusega ja Kolu kõrtsis pärast pikka paastuaega maitsvaid pühadetoite mekkida!

 

Eesti Vabaõhumuuseumis värvitakse EGGO mune. Üritust toetavad AS Kalev ja AS Tere. 

Piletid on müügil muuseumi kassas, muuseumi veebilehel ja Piletilevis. Ürituse kavaga saab tutvuda siin.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart