Avaleht > Meist > Uudised > Kutsume vanu aknaid taastama ja dokumenteerima
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Kutsume vanu aknaid taastama ja dokumenteerima

maaarhitektuur , vaata vana akent

Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuse algatus „Vaata vana akent!“ kutsub kolmandat aastat üles vanu puitaknaid väärtustama ja taastama. Sel laupäeval, 22. mail toimuvad üle Eesti akende taastamise töötoad ja teised temaatilised üritused.


Akende taastamise töötoad ja teised temaatilised üritused toimuvad Türi kogukonnamajas, Eduard Gutmanni majas Põltsamaal, Palamuse muuseumis, Salu talus Koeru ligidal, C. R. Jakobsoni talumuuseumis Kurgjal, Jaani talus Pärnu-Jaagupis, Liiva pastoraadis Muhus ja Vormsi talumuuseumis, lisaks 24. mail Tartu restaureerimiskeskuses ja 28. mail Toila linnas. Täpsemat infot ja viiteid praktilistele materjalidele leiab Vaata vana akent Facebooki lehelt.

 

Kogu suve jooksul on 7–19-aastased lapsed ja noored koos peredega oodatud kaasa lööma aknajahil ehk vanade akende inventeerimise talgutel „Mida aken peegeldab?“. Osalemiseks tuleb vanast aknast tehtud foto koos lühikese lisainfoga saata aadressil elle@estlander.org.

Aknajahil osalemine annab hea võimaluse koos vanemate või vanavanematega enda ümber kultuuripärandit märgata, mõtestada ja jäädvustada. Kõigi noorte kogutud materjal läheb hoiule vabaõhumuuseumi kogusse ja saab kättesaadavaks uurijatele ja huvilistele.

 

Täpse juhendi ja kasulikke nõuandeid leiab Pärandivaderite kodulehelt pärandivaderid.ee.

Kogutud materjali palume saata Elle Lepikule aadressil elle@estlander.org 31. augustiks 2021.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart