Avaleht > Meist > Uudised > Kutsume Maaslenitsat tähistama
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Kutsume Maaslenitsat tähistama

muuseum , üritus , maaslenitsa

Sel laupäeval, 12. märtsil toimub Eesti Vabaõhumuuseumis Maaslenitsa vabaõhupidu. Muuseumi setu talus, peipsivene majas ja nende ümber toimub päeva jooksul mitmeid kontserte ja õpitubasid. Ürituse kulminatsiooniks on traditsioonilise õlenuku põletamine ja seeläbi talvega hüvasti jätmine.


Setud, vanausulised ja enamus slaavi rahvaid tähistavad vastlaid vana kalendri järgi. Vastlapidustused kestavad terve nädala ja seda aega nimetatakse maaslenitsaks ehk võinädalaks. Võinädala lõpetab suur vabaõhu vastlatrall. Pärast vastlaid algab 40-päevane paast, mil toitutakse väga tagasihoidlikult ja hoidutakse pidustustest.

Eesti Vabaõhumuuseumis peame Maaslenitsa pidustusi 12. märtsil kell 12-16. Osaleda saab õlenuku meisterdamise ja pakutrüki õpitubades, tutvustatakse erinevate rahvaste vastlakombeid. Setu ja peipsivene majade vahelisel külavainul esinevad tantsu ja muusika etteastetega rühmitus Lüüra, Eesti-Mordva Seltsi folklooriansambel Vastoma, Ukraina ansambel Žurba, Kabardi-Balkaaria ansambel Terek ja slaavi folklooriansambel Bõliina. Külavainul küpsetatakse pliine, ersade vastlaküpsiseid ja maride ahjupannkooke, keedetakse samovariteed ning mängitakse vastlamänge.

Vaata kava SIIT.

Piletid on müügil nii muuseumi kassas kui Piletilevis.  

Teie arvamus on oluline! Sisukaart