Avaleht > Meist > Uudised > Kutsume isadepäeval marti jooksma
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Kutsume isadepäeval marti jooksma

muuseum , üritus , mardipäev

Kutsume pühapäeval, 10. novembril kõiki vabaõhumuuseumisse mardipäeva tähistama. Kuna mardisanditamine ei tähenda niisama uksele koputamist ja andide palumist, saab pühapäeval selgeks, kuidas õigesti marti joosta ning mardisante kodus vastu võtta.


Ürituse korraldaja Mirey Ulmi sõnul on pühapäeval muuseumisse oodatud nii suured kui väikesed, erilise tähelepanu all on aga isad, kuna mardipäev langeb sel aastal kokku isadepäevaga.

„Kuigi Halloweeni peetakse Eestis järjest enam, on mardipäev vähemalt sama värvikas: kostümeerimise ja mardisantide vigurite osas tasub lasta fantaasial lennata! Pole paremat viisi isadepäeva tähistamiseks, kui üheskoos lõbusat lärmi teha, maske meisterdada ja mardisandi tempe katsetada,“ lausus Ulm. 

Mardipäeva tegevused vabaõhumuuseumi taludes kestavad 10. novembril kell 11-15. Alustuseks tasub sisse astuda Kuie mardikooli, kus lõbusad sandid Mart ja Märt tutvustavad mardiperekonda ja õpetavad mardilaule. Kui mardikoolitus läbitud ja tunnistus käes, saab suunduda edasi Pulga tallu, et meisterdada mardisandi mask ning seejärel valmistuda koos teiste sandidajatega jooksma minekuks. Köstriaseme talu pererahvas näitab ja õpetab aga, kuidas tembutajaid õigesti vastu võtta. Härjapea talus valmistab perenaine maitsvaid pühaderoogasid. Kolu kõrtsis kutsuvad Laulasmaa „Rannapõngerjad“ kell 12.30 ja 13.30 mardilaule laulma.

 

Ürituse kava SIIN.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart