Avaleht > Meist > Uudised > Kuidas joosta marti? Mardipäeva eelsoojendus Eesti Vabaõhumuuseumis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Kuidas joosta marti? Mardipäeva eelsoojendus Eesti Vabaõhumuuseumis

mardipäev , november , eestivabaõhumuuseum , Eesti Vabaõhumuuseum

Tallinn, 30. oktoober 2017 – Eesti Vabaõhumuuseumis saab 5. novembril valmistuda mardipäevaks, et enne tähtpäeva nii mardijooksmise kui mardisantide võõrustamise kombed, laulud ja äraspidised mõistatused meelde tuletada. Ürituse korraldaja Triin Aadli sõnul on mardipäev toredaks võimaluseks pere või sõprade seltskonnaga midagi huvitavat ette võtta.


„Kuigi Halloweeni tähistatakse Eestis järjest enam, ei tasu unustada meie enda rahvakalendri värvikaid sanditamise kombeid. Lisaks martidele ja kadridele on novembrikuus liikumas ka teisi põnevaid tegelasi, näiteks hingesandid. Hingedeaja kombestik on meil vägagi rikkalik. Vanad tavad tuleb lihtsalt meelde tuletada ja elustada,“ sõnas Aadli.

 

Eesti Vabaõhumuuseumis saab mardipäevaks valmistuda 5. novembril kell 11-15. Kuie koolis räägitakse sanditamise kommetest, õpetatakse mardilaule ja seletatakse lahti äraspidiseid mõistatusi. Pulga talus saab meisterdada maske ning riietada end sandipere liikmeks. Igal täis- ja pooltunnil minnakse ühiselt naabertallu marti jooksma. Lisaks õpitakse, miks tuleb mardisandid kindlasti sisse lasta ja kuidas marte õigesti vastu võtta, et vembumehed pererahvast ninapidi ei veaks. Kolu kõrtsis esineb kandlemängija Heino Jäger. Kududa saab Eesti Vabariigi 100. juubeliks valmivat 100-meetrist vaipa.

 

Piletid on müügil muuseumi kassas, kodulehel ja Piletilevis

Ürituse kava leiab muuseumi kodulehelt: http://evm.ee/est/sundmused/uritused.e/valmistume-mardipaevaks/962.

 

 

Lisainfo:

Triin Aadli

Tel. 55 679 135

triin.aadli@evm.ee   

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart