Avaleht > Meist > Uudised > Koolivaheajal külasta vabaõhumuuseumit!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Koolivaheajal külasta vabaõhumuuseumit!

muuseum , evm , setu talu , Kolu kõrts , Kuie kool , Lau külapood , sügis , kolhoosimaja , koolivaheaeg , Kolhoosi korterelamu , Sepa talu , Härjapea talu

Eesti Vabaõhumuuseumis on palju näha ja teha ka sügisel!


Esimesena külasta Sepa talu, kust leiad meie toredad lambad. Uuri talu perenaiselt, kuidas lammaste eest hoolt kantakse: mida nad söövad, kuidas neid pügatakse ja mida villast tehakse. Lisaks pane oma meeskonnatöö oskused proovile saagides lauda ees kahemehesaega puid.

Järgmisena sea sammud muuseumi kõige uuemasse eksponaathoonesse – Kolhoosi korterelamusse, kus teil avaneb võimalus kogeda vanemate ja vanavanemate nooruspõlve argielu. Hoones on neli kolmetoalist korterit, mis annavad pildi inimeste argielust neljal erineval ajastul. Lisaks on hoone keldrikorrusel avatud tegevusala „Väikese Ilmari maailm“, kus saad mängida 1970.-1980. aastate lauamänge. Äratundmisrõõmu jagub rohkel!

Kolhoosi korterelamu juurest viib tee Setu tallu, kus saab õppida pakutrükki ja valmistada endale kauni setu mustriga tekstiil. Sealt edasi suundu Peipsivene majja, kus saad proovida sigurijuurest kohvi valmistamist ning tutvuda meie küülikute ja kahe toreda kitsepreili Pipi ja Juulaga. Kuie koolis tutvustab koolipreili külalistele vana aja lapse koolielu ja kui klassiruumis parajasti tunde pole, saate proovida ka krihvliga kirjutamist. Astu läbi ka Härjapea talust ja uuri milline peenem näputöö perenaisel praegu käsil on. Lau poest saad osta head-paremat põskepistmiseks, kui ka kangaid, maitseaineid ja nõusid. Palu kindlasti poemamslil näidata endale kunagise poeomaniku eluruume.

Enne muuseumisse tulekut lae alla tasuta NUMU äpp, kus leiad muuseumi audiogiidi ja lustaka mängu “Pulmakoti täitmine” mis aitab Eesti Vabaõhumuuseumi külas seigeldes tundma õppida Eesti ajalugu, taluelu, pulmakombeid ning erinevate ametimeeste töid.

Peale pikka jalutuskäiku läheb kõht tavaliselt tühjaks ja maitsva kõhutäie traditsioonilistest Eesti kodutoitudest saad Kolu kõrtsist. Muide, kõrtsi vastast viivad meie hobused Amoros ja Elbrus teid kaarikul lõbusõidule. Selleks, et kutsar teaks hobused valmis seada, anna oma soovist kassamajas või kõrtsis teada.

Muuseumisse tulles riietu vastavalt ilmale! Pole halba ilma, ainult vale riietus.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart