Avaleht > Meist > Uudised > "Kolu kõrtsi uued maitsed 2016" Teko meistrivõistlustel
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

"Kolu kõrtsi uued maitsed 2016" Teko meistrivõistlustel

Kolu kõrts , Teko , Kolu kõrtsi võsitlus

Tallinna Teeninduskooli meistrivõistluste raames toimub sel aastal esmakordselt võistlus „Kolu kõrtsi uued maitsed 2016“. Võistlusülesandena tuleb osalejatel koostada matsivõileivast, pasteediga karaskist ja kaeraküpsistest koosnev kerge eine, mille toorained lähtuvad eesti traditsioonilisest köögist ja mille valmistamiseks on kasutatud eesti köögile iseloomulikke tehnoloogiaid.


Teko toitlustusvaldkonna juhtivõpetaja Anne Mäe sõnul on Kolu kõrtsi võistlus ellu kutsutud selleks, et väärtustada eesti traditsioonilise köögi tooraineid ja toiduvalmistamise tehnoloogiaid. Samuti annab see võimaluse võistelda esimese kursuse kokaõpilastel, kellel on esialgu vähem tehnilisi oskusi ja võistluskogemust, kuid kes saavad etteantud tingimuste raames oma loomingulisust väljendada.

Võistlus toimub kahes voorus. Kirjalikus eelvoorus tuli esitada kaubatellimus lähtudes ette antud toidukorvist ja toorainete maksimaalsest kogusest ning fotod kergest einest ja kaeraküpsistest. Eelvooru laekus 9 kirjalikku tööd.  

Praktiline lõppvoor toimub sel reedel, 29. jaanuaril, kui osalejatel tuleb valmistada kuus portsjonit eelvoorus esitatud einet. Kaks portsjonit serveeritakse Teko Kelner 2016 klientidele, üks pannakse välja esitluslauale ja kolm viiakse žüriile degusteerimiseks. Võistlejaid hindab žürii koosseisus: peakohtunik Angelica Udeküll (Laulasmaa SPA, restoran Wicca) ja kohtunikud Tiiu Vilbrant (Eesti Vabaõhumuuseum), Kristina Johannes (Tallinna Teeninduskool), Gerti Roosinupp (Tallinna Teeninduskool, vilistlane, Kuldne Kulp 2014 võitja).

Lõppvooru tulemuste põhjal autasustatakse kolme paremat osalejat diplomi ja kingitusega. Parimate võistlustööde ideid võib Kolu kõrts kasutada oma menüüs koos võistleja nime ja signatuuriga.

Teko meistrivõistlused toimuvad 29. jaanuaril ja selle raames selgitatakse välja parimad kümnes osavõistluses. Kõik võistlused pole vaadeldavad, küll aga saab tutvuda võistlustöödega.

Ootame põnevusega võistluspäeva!

Teie arvamus on oluline! Sisukaart