Avaleht > Meist > Uudised > Kolme ajastu ametivennad: jõulusokk, nääri- ja jõuluvana Pikal tänaval
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Kolme ajastu ametivennad: jõulusokk, nääri- ja jõuluvana Pikal tänaval

üritus , evm , jõuluküla , jõulud , Pika tänava pood

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 7. detsembril kohvik-poodi aadressil Pikk tänav 2, et osa saada advendiaja toimetustest. Ka tänavu avab vabaõhumuuseum 16.-17. detsembril Jõuluküla, et tutvustada meie esivanemate jõuluaegseid traditsioone ja kombeid. Selleks, et pikka pühade ootust leevendada, saab näha ka Jõuluküla ettevalmistavaid advendiaja toimetusi.


Kell 15 saab astuda ajas tagasi aastasse 1938 kui kohvikuruumi kogunevad kohaliku mängu- ja lauluseltsi prouad, et pidada nõu, milliseid vanu jõulukombeid vabaõhumuuseumi Jõulukülas linnarahvale tutvustada. Oodata on kolme ajastu ametimehi: jõulusokku, jõuluvana ja näärisokku.

Kell 12-17 tutvustavad oma pühade-eelseid tegemisi konservaatorid, kes flokivad ja kuldavad käbisid, restaureerivad mängunukku ning valmistavad puust mänguloomi.

Nautida saab head kohvi ja meeleolu ning koguda häid kingiideid! Võimalik soetada kaks Jõuluküla piletit ühe hinnaga.

 

Eesti Vabaõhumuuseumi Jõuluküla, toimub 16.-17. detsembril kell 11-16. Selle aasta teemaks on „Jõuluaeg – toomapäevast kolmekuningapäevani“ ning tutvustamist leiavad kahe nädala pikkuse jõuluaja sisse jäävad kombed kogu oma ilus.

Eesti Vabaõhumuuseumi 1930ndate aastate hõnguline kohvik-pood asub vanalinnas, aadressil Pikk tänav 2. 

 

Vaata lisaks SIIT.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart