Avaleht > Meist > Uudised > Kevadised lihavõtted
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Kevadised lihavõtted

muuseum , üritus , lihavõtted

Pühapäeval, 21. aprillil on kõik suured ja väikesed oodatud Eesti Vabaõhumuuseumisse, et osa saada pühademunade jahtimise mängust, suurest munakoksimisvõistlusest ja kauneima pühademuna valimisest.


Rõõmuküllastest pühadetegevustest saab vabaõhumuuseumi taludes ja õuedel osa kell 11-16. Kolu kõrtsi ees suures pajas võib iga huviline värvida mune looduslike vahenditega. Kaunistatud munad võib tuua Kuie koolimajja pühademunade iludusvõistlusele, kus igaüks saab oma lemmiku poolt hääle anda. Samuti saavad julgemad kell 14 mõõtu võtta suurel munakoksimisvõistlusel. Kell 13 avatakse kiigelaulude ekspressõpitoas kiigel laulmise võlusid ja räägitakse sellest traditsioonist. Õpitu proovitakse kohe järele muuseumi suurel külakiigel, kus kell 14 võtab laule eest Leigarite laulurühm.

Kell 12 ja 14 viib Tallinna Linnuvaatlusklubi muuseumi metsateedele linnuvaatlusretkele. Kolu kõrts pakub uhket pühademenüüd, laulumänge kutsuvad kaasa tegema Laulasmaa „Rannapõngerjad“.

Terve päeva jooksul saab Sepa ja Härjapea talu ning Kuie kooli õuel osaleda 1930. aastatest inspireeritud munade otsimise mängus. Härjapea talu perenaisel valmivad maitsvad pühadetoidud, Lau külapoes saab kirjutada ja posti pista kauneid kevadpühade postkaarte, nii nagu see 1930. aastatel kombeks oli.

Sutlepa kabelis algab kell 15 jumalateenistus.

 

Päeva kavaga saab tutvuda SIIN

 

Üritust toetavad: 

          

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart