Avaleht > Meist > Uudised > Kanuti projekt „Eesti Kunstimuuseumi lehvikute konserveerimine" on aasta konserveerimistöö auhinna nominent
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Kanuti projekt „Eesti Kunstimuuseumi lehvikute konserveerimine" on aasta konserveerimistöö auhinna nominent

muuseum , Kanut , lehvikud , muuseumide aastaauhind

SA EVM Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuse Kanut projekt „Eesti Kunstimuuseumi lehvikute konserveerimine 2004 – 2015“ valiti Eesti Muuseumide Aastaauhinna nominendiks konserveerimistöö kategoorias.


EKM Mikkeli muuseumi näitusel „Volditud maailm“ (24. aprill - 12. oktoober 2015) oli eksponeeritud 32 lehvikut, millest 23 on konserveeritud Kanutis. EKM lehvikutekogu on arvult tagasihoidlik, kuid väga mitmekesine ja hinnaline kollektsioon. Kogu sisaldab nii ajaloolisi Euroopa lehvikuid 18. sajandist 20. sajandi alguseni kui ka idamaade lehvikutüüpe.

Lehvikud on elegantsed esemed, mida võib vaadelda kui eri kunstiliike ühendavaid kunstiteoseid. Lehviku materjalid ja konstruktsioon (tikandid, pitsid, paber, nahk, pärgament, hõbe- ja kuldfoolium, pärlid, luu, maalitehnikad, ribide kinnitusviisid jms) on iga üksikeseme puhul originaalne ja seda peab konservaator oma töös järgima. Kvaliteetse konserveerimistöö eelduseks on hea materjali tundmine ja konserveerimise „parim praktika“. Töö käigus analüüsiti lehvikute seisundit, arutleti dateeringute ja võimalike konserveerimismeetodite ja –materjalide üle.

Konserveerimine on ühistegevus, kolleegide omavaheline kogemuste jagamine ja erialateadlaste kaasamine on praktikute töös väga tähtis.

Projektis osalesid: Ruth Paas (auhinna nominent), Anna Ženkevitsh, Merily Paomets, Ruth Treimut, Helmut Välja, Liili Aasma, Jaanus Heinla, Heige Peets.

Koostöös osalesid: Jelena Jankovskaja (Peterburg, Vene Etnograafiamuuseum, lehvikute uurija ja konservaator), Signe Vahur (TÜ Katsekoda, materjalide keemiline analüüs).

Teie arvamus on oluline! Sisukaart