Avaleht > Meist > Uudised > Jõulupühad jätkuvad: talsipühad ja svjatkad vabaõhumuuseumis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Jõulupühad jätkuvad: talsipühad ja svjatkad vabaõhumuuseumis

muuseum , üritus , pressiteade , talsipühad , jõulud , svjatkad

Kutsume juba sel laupäeval, 5. jaanuaril tähistama talsipühi ja talviseid svjatkasid. Muuseumi setu talus ja peipsivene majas ootavad vana kalendri jõulude puhul külastajaid õpitoad, mängud ja ennustused ning talvelaulude kontsert.


Paljurahvuselise Eesti keskuse juhi Einike Sooväli sõnul on jõulupühade tähistamine vana kalendri järgi suurepärane viis saada osa ka teiste rahvuste pühadekommetest. „Meie jaoks on ehk kõige erilisemad kaunilt pühalike Kristoslaavitajate vastuvõtmine ning värvikate jõulusantide tervitamine. Kristosaalvitajad viivad kauneid kristlikke viise lauldes rõõmusõnumit kõigisse kodudesse, jõulusandid on aga suured tembutajad, kes endaga palju nalja toovad,“ lausus Sooväli.

Talsipühad ja svjatkad Eesti Vabaõhumuuseumi setu talus ja peipsivene majas toimuvad 5. jaanuaril kell 11-15 ning tegevust jätkub tervele perele. Valmivad pidupäevaroad, meisterdada saab slaavi jõulunukke ja mesilasvahast küünlaid ning ennustada, mida alanud aasta toob. Majade vahelisel külavainul saab osaleda vanades rahvamängudes ja jõukatsumistes ning rüübata ehtsat samovariteed. Taredes võetakse vastu Kristoslaavitajaid ning värvikaid jõulusante. Kell 13 saab kuulata vene talve- ja jõululaulude kontsert-duetti „Obereg“ Saša Beresta ja Konstantin Sedovi esituses.

 

Päeva kava leiab SIIT

 

Piletid müügis nii kohapeal kui Piletilevis. Laupäeval on avatud ka muuseumi tagumine värav (ca 1 km peaväravatest Kakumäe suunas). Kesklinnast toob kohale buss nr 21 (peatus Õismäe raba).

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart