Avaleht > Meist > Uudised > Jõulupühad jätkuvad: talsipühad ja svjatkad Eesti Vabaõhumuuseumis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Jõulupühad jätkuvad: talsipühad ja svjatkad Eesti Vabaõhumuuseumis

muuseum , üritus , pressiteade , talsipühad , svjatkad

Kutsume sel laupäeval, 7. jaanuaril tähistama talsipühi ja talviseid svjatkasid. Muuseumi setu talus ja peipsivene majas ootavad külastajaid kontserdid, mängud ja ennustused.


Paljurahvuselise Eesti keskuse juhi Einike Sooväli sõnul peavad setud, vanausulised ja enamus slaavi rahvaid jõule vana kalendri järgi, ning vabaõhumuuseum pakub head võimalust nende traditsioonidega tutvust teha.

„Sel laupäeval kutsume veetma perega meeldivat ja lustakat päeva vabas õhus ning osa saama vanadest ja väga põnevatest pööripäevakommetest. Nii saame pühadeaega natukenegi pikendada – kuigi õiged svjatkad kestavad lausa 19. jaanuarini,“ rääkis Sooväli.

Talsipühad ja svjatkad Eesti Vabaõhumuuseumi setu talus ja peipsivene majas toimuvad 7. jaanuaril kell 12-17. Valmivad pidupäevaroad, meisterdada saab rätinukku ning ennustada, mida alanud aasta toob. Oma talvise pööripäeva kombestikku tutvustavad laulude ja tantsudega mitmed Eestis elavad vähemusrahvad. Majade vahelisel külavainul saab osaleda vanades rahvamängudes ja jõukatsumistes ning rüübata ehtsat samovariteed. Orienteeruvalt kell 14 liiguvad majast majja pererahvale häid soove kuulutama kristoslaavitajad.   

 

Päeva kava leiab SIIT.

Piletid müügis nii kohapeal kui Piletilevis. Laupäeval on avatud ka muuseumi tagumine värav (ca 1 km peaväravatest Kakumäe suunas). Kesklinnast toob kohale buss nr 21 (peatus Õismäe raba).

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart