Avaleht > Meist > Uudised > Jõuluküla: südames alati kodus
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Jõuluküla: südames alati kodus

muuseum , üritus , pressiteade , jõuluküla

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 18. – 20. detsembril Jõulukülla, mis on sel aastal kantud teemast “Jõulud kodus, jõulud võõrsil”. Muuseumi taludes saab osa kahe viimase sajandi hetkedest, mis pole lubanud jõulupühi harjunud oludes veeta. Lisaks toimuvad nädalavahetusel koorikontserdid ja väike jõululaat.


Ürituse koordinaator Vivian Siirmani sõnul on jõuluküla sel aastal inspireeritud mõttest, et ehkki me ei pruugi jõuludele vastu minna nii nagu sooviksime, on alati võimalik leida enda seest rõõmu ja rahu, et tähistada pühi ka kõige keerulisemas olukorras.

“Võib tunduda, et kodust kaugel veedetud jõulud on eriliselt aktuaalne teema tänapäeval, kuid ka läbi ajaloo on eestlastel tulnud veeta pühi kas ise võõrsil viibides või oma kodumaal võõraste oludega vastamisi seistes. 19. sajandist 20. sajandi kespaigani toimusid mitmed ajaloolised protsessid, mis ajasid inimesi kodupaigast liikvele, olgu siis vabatahtlikult või sunniviisiliselt. Seda väärtuslikumad tunduvad hetked, mil saame pühade ajal oma kodus pere keskel olla,” rääkis ürituse koordinaator Vivian Siirman.

Eesti Vabaõhumuuseumi Jõuluküla ootab külastajaid 18. – 20. detsembrini iga päev kell 11–16. Köstriaseme talus mõlgutab peremees jõulueelsete askelduste taustal mõtteid, kas kolida venna eeskujul Kanadasse. Lau külapoes võõrustab poemamsel oma äsja Brasiiliast tagasi kolinud õde, kes kohvi kõrvale meretagusest maast jutustab. Pulga tallu on jõuluks koju tulnud linnas teenijana töötav peretütar. Kuie kooli on ajutiselt sisse seatud lastekodu, mille kasvandikud teevad jõulupuuks ettevalmistusi. Sepa talu tegevus viib külastajad jõule tähistama 1950. aastate Siberisse. Härjapea talu pererahvas peab aga ootamatult enne jõule majutama oma kodus Venemaalt saabunud uusi kolhoositöötajaid. Sellest saavad rikutud ka metsavenna jõulud, kes ümbruskonnas luusivate punaste tõttu talus oma lähedasi külastada ei saa. Metsavenna pühadeloo lõpplahendus saabub 20. detsembril kell 14.00 Härjapea ja Pulga talu õuel koostöös sõjaajaloo klubiga Front Line.

Peipsivene majas ja setu talus jutustatakse nende rahvakildude kultuurist ja ajaloost. Sutlepa kabelis toimuvad koorikontserdid laupäeval kell 12.00, 13.30 ja 15.00 ning pühapäeval kell 12.00 ja 13.30. Pühapäeval kell 15.00 toimub jõulupalvus, teenib õpetaja Toomas Paul.

Sassi-Jaani talus on avatud väike jõululaat, Kolu kõrts pakub isuäratavaid pühaderoogasid, kuuma jooki saab Hääst Ärist.

Jõuluküla kava leiab siit.

Piletihinnad reedel: tavapilet 6€, sooduspilet 4€, perepilet 12€. Piletihinnad nädalavahetusel: tavapilet 8€, sooduspilet 5€, perepilet 16€.

Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal.

Lastekodulastel on reedel eelregistreerimise alusel sissepääs tasuta.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart