Avaleht > Meist > Uudised > „Elavad külamaastikud – taluloomad rahvusparkides“ seminar Eesti Vabaõhumuuseumis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

„Elavad külamaastikud – taluloomad rahvusparkides“ seminar Eesti Vabaõhumuuseumis

seminar , Keskkonnaamet , maastikud , taluloomad

Laupäeval, 16. mail toimub vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis Keskkonnaameti seminar „Elavad külamaastikud – taluloomad rahvusparkides“. Seminar juhatab sisse samanimelise kampaania, mille eesmärgiks on väärtustada Eesti elujõulisi külamaastikke ja tunnustada inimesi, kes loomadega tegelevad.


Seminaril räägitakse loomapidamise ajaloost ja hetkeseisust, ohustatud tõugudest ja põlistõugudest, ajaloolisest maakasutusest, koosluste hooldamisest ja taluloomade tulevikust. Esinevad Leelo Kukk ja Ave Paulus Keskkonnaametist, Katrin Rannik Põllumajandusministeeriumist, Aleksei Lotman ja Silvia Lotman Eestimaa Loodusse Fondist, Kalev Sepp Maaülikoolist, Artur Talvik Riigikogu maaelu komisjonist, Enn Rand Eesti Hobusekasvatajate Seltsist, Liisi Jääts Eesti Rahva Muuseumist, Käde Kalamees ja Ants Aaman Maakarja Seltsist, Annika Michelson MTÜ-st Maadjas, Maret Kärdi Eesti Kennelliidust, Heiki Pärdi Eesti Vabaõhumuuseumist.

Ajakava ja lisainfo leiab siit.

 

Keskkonnaamet kutsub üles kõiki rahvusparkide ärksaid inimesi, kel on endal kodus või lähikonnas koduloomi, nendest teada andma, samuti jagama ajaloolisi lugusid ja fotosid piirkonna taluloomadest ja talurahva suhetest nendega. Eesmärgiks on kaardistada loomapidamisega seotud mured ning hakata neile lahendusi otsima, seejuures pööratakse erilist tähelepanu ohustatud tõugudele ja põlistõugudele.

Käesoleva aasta jooksul toimub koostöös partneritega veel mitmeid rahvusparkide külamaastikele ja taluloomade tähtsusele pühendatud sündmusi.

Algatusest saab lugeda siit.

 

Lisainfo: Ave Paulus, 53327893, ave.paulus@keskkonnaamet.ee

Teie arvamus on oluline! Sisukaart