Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseumi vastlapäev ajab pühad kargama!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseumi vastlapäev ajab pühad kargama!

muuseum , üritus , pressiteade , vastlad , vastlapäev

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 11.-13. veebruaril vastlaid tähistama. Kolmepäevasel talvepeol saab osa meie esivanemate vastlakommetest, tunda rõõmu toekast vastlatoidust, talvistest lõbustustest ja õues viibimisest. Vastlatrall kulmineerub 13. veebruaril simmaniga Kolu kõrtsis, kus tantsuks mängivad Lõõtsavägilased ja Söepõletajad.


Ürituse koordinaatori Triin Aadli sõnul jätkub tegevusi tervele perele muuseumi taludesse ja õuedele nii lumise kui porise ilmaga.

„Vastlapäevaga oli talurahval seotud väga mitmeid jõukust, ilu ja tervist taganud kombeid. Need valdkonnad ei jäta tänapäevalgi kedagi külmaks, nii et uudistamist ja ettevõtmisi jagub vastlate ajal rohkesti mujalegi kui kelgumäele. Eelkõige on aga vastlad olnud tõeline talvepidu enne paastu- ja kevadeaja saabumist,“ sõnas Aadli.  

Vastlatrall toimub kolmel päeval: pühapäev, 11. veebruar kell 11-16; esmaspäev, 12. veebruar kell 10-17; teisipäev, 13. veebruar kell 14-18, peoõhtu Kolu kõrtsis kestab kella 22ni.

Muuseumi taludes ja õuedel saab osa vahvatest vastlamängudest, meisterdada ja vuristada vastlavurri ning mõistatada vastlamõistatusi. Kes ei tea, miks „pikad linad“ vastlapäeval nii au sees on, saab vanu linatöid uudistades kindlasti vastuse. Kuna vastlapäev on tuntud ka naistepühana, tutvustatakse eestiaegseid ilunippe, juukseilu ja patsipunumise kunsti.

Kolu kõrts pakub kõikidel päevadel maitsvaid vastlatoite, talliruumi on paigutatud suur valge lõuend, kuhu iga piduline saab joonistada ”Minu kodu” teemalisi pildikesi. Ilusa talvise ilmaga on avatud kelgumägi ja jääkarussell. Samuti on Moodsa Eesti paviljonis avatud külastamiseks Eesti Vabariigi juubeliks kootud 100-meetrise vaiba näitus.

Vastlapäeva lõpetab simman Kolu kõrtsis teisipäeval kell 18-22. Esinevad Lõõtsavägilased, Söepõletajad ja tantsuklubi Koit.

Setu talu ja peipsivene maja ümbruses saab Maaslenitsast, ehk vastlapidustustest vana kalendri järgi osa 17. veebruaril.  

 

Vastlate piletid on müügil muuseumi kassas ja Piletilevis. Ainult teisipäevaõhtusele simmanile tulijatele kehtib soodsam pilet. Ürituse kavaga saab tutvuda SIIN

Teie arvamus on oluline! Sisukaart