Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseumi külastas üle 130 000 inimese
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseumi külastas üle 130 000 inimese

muuseum , statistika

Eesti Vabaõhumuuseumi külastas 2013. aastal 130 046 inimest, mis on ligi 3% rohkem, kui eelneval aastal. Sihtasutuse Eesti Vabaõhumuuseum juhatuse liikme Merike Langi sõnul on eelmisel aastal muuseumi külastatavus kasvanud nii turistide kui ka kohalike elanike arvelt.


„Oleme Eestit külastatavale turistile atraktiivne Eesti maapiirkondade visiitkaart, kuid ei unusta seejuures ka oma inimesi, kellele pakume samuti mitmekesist ning ehedat ajaveetmisvõimalust,“ sõnas Lang.

2014. aasta augustis saab täis 50 aastat sellest hetkest, kui Eesti Vabaõhumuuseum külastajatele avati. Praeguseks hetkeks asub muuseumi territooriumil 74 hoonet, ehitamisjärgus on kaks uut talukompleksi – setu talu ja peipsivene maja. 2014. aasta 1. jaanuarist jätkab Eesti Vabaõhumuuseum sihtasutusena, mis moodustati senise riikliku vabaõhumuuseumi ja Ennistuskoja „Kanut“ ühinemise teel. Uus sihtasutus võttis üle nii vabaõhumuuseumi kui ka ennistuskoja ülesanded.

SA Eesti Vabaõhumuuseum  korraldab aasta jooksul ligi 20 avalikku üritust, mitmeid koolitus- ja teabepäevi ning näitusi. Lisaks pakutakse nii külastajatele kui spetsialistidele igapäevaselt mitmeid eri teenuseid. Ennistuskoja „Kanut“ spetsialistidelt saavad konserveerimis- ja restaureerimisalast nõu ja teenust nii muuseumid kui ka eraisikud.

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart